TRABZON SANATEVİ - Aylık / Yıllık Program
AYLIK/YILLIK PROGRAM
TRABZON SANATEVİ 2010 YILI GENEL ETKİNLİKLER
31/12/2010
ŞUBAT
* 03.02.2010 Sanatevi üye derneği Trabzon Müzik ve Halkoyunlar Gençlik Spor Kulübü Derneği Türk Halk Müziği Konseri.
* 17.02.2010 Sanatevi “Sinema Atölyesi” eğitimlerinin başlatılması (2,5 Ay)
* 24.02.2010 Müzisyen Işık ATAKAN söyleşi ve imza günü.
 
MART
* 02.03.2010 British Council AB projesi My City “Benim Kentim” paneli.
* 04.03.2010 Trabzon Avrupa Birliği Bilgi Bürosu “Kültür ve Sanat Projelerinin Hazırlanması” söyleşi.
* 05-06.03.2010 Karadeniz Teknik Üniversitesi Kitap ve Sosyal Araştırmalar Kulübü işbirliği söyleşi.
* 15.03.2010 Sanatevi “Tiyatro Atölyesi” eğitimlerinin başlatılması (3 Ay)
* 18.03.2010 Sanatevi üye derneği Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi işbirliği Hüseyin ALBAYRAK söyleşi-sunum “Milli Mücadelede Trabzon’un Öncülüğü”
* 20.03.2010 Türk Halk Müziği sanatçısı Yavuz NAS konseri.
* 27.03.2010 Yazar Erdiç KALAY söyleşi ve kitap imza günü “Beşikdüzü Köy Enstitüsü”
* 27.03.2010 Tiyatro oyuncusu Özlem ŞAHİN söyleşi-sunum “Tiyatro Nasıl bir Sanattır”
 
NİSAN
* 03.04.2010 Sanatevi üye derneği Trabzon Müzik ve Halkoyunlar Gençlik Spor Kulübü Derneği Türk Halk Müziği Konseri.
* 06.04.2010 British Council AB projesi My City “Benim Kentim” seminer çalışmalarının başlaması (2 Ay)
* 17.04.2010 Fotoğraf sergisi Mustafa Reşat SÜMERKAN ve İsmail FANDAKLI “Trabzon’un Kurtuluşu ve Kuvvay-ı Milliye”
* 18.04.2010 Sanatevi üye derneklerinden Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği korosu Türk Sanat Müziği konseri.
* 21.04.2010 Trabzon Yolcu Tiyatrosu işbirliğiyle “Kadınlık Bizde Kalsın” tiyatro oyunu.
* 23.04.2010 Sanatevi üye derneği Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği 23 Nisan’a özel çocukların objektifinden saydam gösterisi.
* 28.04.2010 Trabzon Yolcu Tiyatrosu işbirliğiyle “Kadınlık Bizde Kalsın” tiyatro oyunu.
 
MAYIS
* 01.05.2010 Sanatevi üye derneklerinden Trabzon Şehir Tiyatrosu “Savaş ve Kadın” tiyatro oyunu.
* 03.05.2010 Resim sergisi - Serpil ÜNVER atölyesi
* 05.05.2010 Trabzon Yolcu Tiyatrosu işbirliğiyle “Kadınlık Bizde Kalsın” tiyatro oyunu.
* 06.05.2010 Trabzon Avrupa Birliği Bilgi Bürosu söyleşi “Yaşayarak Öğrenmek”
* 08.05.2010 Sanatevi üye derneklerinden Trabzon Şehir Tiyatrosu “Savaş ve Kadın” tiyatro oyunu.
* 09.05.2010 Türk Halk Müziği sanatçısı Zeki ÇERGEL Konseri.
* 10.05.2010 Fotoğraf sergisi- Ümit YURDUSEVEN
* 12.05.2010 Trabzon Yolcu Tiyatrosu işbirliğiyle “Kadınlık Bizde Kalsın” tiyatro oyunu.
* 14.05.2010 Sanatevi üye derneği Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Fotoğraf sergisi – Şenol ERDENER
* 15.05.2010 Sanatevi üye derneklerinden Trabzon Şehir Tiyatrosu “Savaş ve Kadın” tiyatro oyunu.
* 19.05.2010 Yazar-Şair Neriman CALAP söyleşi-imza günü.
* 22.05.2010 Sanatevi üye derneği Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Fotoğraf sergisi – Cenk GENÇDİŞ
* 23.05.2010 Sanatevi üye derneklerinden Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği Türk Halk Müziği Konseri.
 
HAZİRAN
(01-13 Haziran 2010 2.Ulusal Sanat Günleri Etkinliği)
 
01.06.2010
-Halkoyunları Gösterisi
(Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği)
-Sergi Açılışları
* Fotoğraf Sergisi
(Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği)
* Resim Sergisi (Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği)
* Resim Sergisi (Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği)
* Karikatür Sergisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
* Trabzon Panoroması Karikatür Sergisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
02.06.2010
* Resim Atölye Çalışması (Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği)
* Söyleşi (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği) "Trabzon Salnameleri" Kudret EMİROĞLU
* Tiyatro (Trabzon Şehir Tiyatrosu) "Oyunun Adı Kül Kedisi" Yönetmen: Ali Kemal YILMAZ
* Konser (Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği) “Saz Eserleri “ Şef: Özdemir HAFIZOĞLU
03.06.2010
* Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) "Yarının Karikatürcüleri - Beşirli İMKB ilköğretim Okulu" Adnan TAÇ
* Tiyatro (Tiyatro Zinos) "İşte Ahvalimiz-Müzikal Komedi" Yönetmen: İbrahim KAVZOĞLU
* Ney Dinletisi (Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği) “Ney Topluluğu” Şef: İlhan BARUTÇU
04.06.2010
* Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) "Yarının Karikatürcüleri - 24 Şubat İlköğretim Okulu" Adnan TAÇ
* Saydam Gösterisi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği) "Anadolu Çeyiz Sandığı" Zafer BAKİ İmza Günü (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi) "Evren ve İnsan * Gizemleri-Araştırma İnceleme "Enver TİRYAKİ, "Tohumu Yeşerten Rüzgar-Şiirler" Yahya DEMELİ, "Sarkaç-Şiirler" İlhan SAĞLAM
* Ney Dinletisi "Sufi-Trio" Şef : İlhan BARUTÇU
05.06.2010
* Resim Atölyesi (Femin&Art Kadın Sanatçılar Derneği)
* Tiyatro (Çarşıbaşı Halk Eğitim Merkezi Tiyatro Topluluğu) "Karagöz Efsanesi" Yönetmen: Abdulkadir ATALAY
* Söyleşi / İmza Günü (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği) "O Şarkı-Roman" Esma Ala TÜRKMEN
* Saydam Gösterisi / Söyleşi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği) "Gölgeler" Mustafa Reşat SÜMERKAN
* Konser (Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği) “Türk Halk Müziği”
06.06.2010
* Ebru Sanatı Atölyesi
* Tiyatro (Pıtırcık Tiyatro Grubu-Fener Şehit M.Türk İlköğr. Okulu) "Ah Şu Büyükler" Yönetmen: Abdulkadir ATALAY
* Şiir Dinletisi (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği) "Şairlerin Dilinden" Sunan: Yılmaz TOPAL
* Tek Kişilik Gösteri "Şiir ve Hikayeler" Oynayan : Kadir BEKAR Yönetmen : İbrahim KAVZOĞLU
* Gitar Resitali “Ülke Mizah Ülkesi” Ali SEZGİN
07.06.2010
* Müzik Dinletisi (Akçaabat Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Grubu) "Konser"
* Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) "Yarının Karikatürcüleri - Cudibey İlköğretim Okulu" Adnan TAÇ
* Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) "Türk ve Dünya Karikatüründen Seçmeler" Tamer KÜÇÜK
* Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) "Mizah Karadeniz İnsanının Hamurunda Var-Karikatürler" Adnan TAÇ 
* İmza Günü / Söyleşi (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği) Adem TUZCU, İbrahim Hakkı GÜNDOĞDU
* Tiyatro (Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği) “Savaş ve Kadın” Yönetmen: Dilek GÜVEN
08.06.2010
* Folklor Gösterisi (Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği)
* Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) "Yarının Karikatürcüleri - Cumhuriyet İlköğretim Okulu" Adnan TAÇ
* Söyleşi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği) "Fotoğrafta Konu ve Tema" Mustafa Reşat SÜMERKAN
* Söyleşi / Sunum "Gölgemin Düştüğü Bayırlar - Gezi" Hasan KANTARCI
* Müzik Dinletisi “Kanun Resitali – Solo Konser”Müfit Semih BAYLAN
09.06.2010
* Atölye Çalışması "Yaratıcı Yazarlık ve Deneysel Düşünme" Aydın ŞİMŞEK
* İmza Günü Aydın ŞİMŞEK
* Söyleşi ve İmza Günü (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği) "Memleket Şairi Nabi Üçüncüoğlu" Ahmet ÖZER
* İmza Günü (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi) "Lübnanlı Kızlar - Deneme" Müfit Semih BAYLAN, "Filistin'de Aşk - Roman" Sevda KARAKÜTÜK
* Saydam Gösterisi (Fotoğraf Sanatı Derneği) “Uzun İnce” H. Fahri GÜMÜŞTEKİN
10.06.2010
* Müzik Dinletisi (Akçaabat Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi) "Enstrümantal"
* Şiir Atölye Çalışması "Ya Şiir Olmasaydı" Abdülkadir BUDAK
* İmza Günü Abdülkadir BUDAK
* Söyleşi (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği) "Şiirde Yolculuk" Zekeriya SAKA, Mehmet KUVVET
* Konser (Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği) “Türk Sanat Müziği- Solistler Geçişi” Şef: Özdemir HAFIZOĞLU
11.06.2010
* Şiir Dinletisi ve Söyleşi Abdülkadir BUDAK, Aydın ŞİMŞEK
* İmza Günü Abdülkadir BUDAK, Aydın ŞİMŞEK
* Sunum (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi) "Denemeler" İbrahim SAĞLAM Sunanlar : Kadir BEKAR, Mürvet YAVUZ
* Saydam Gösterisi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) “Milli Mücadele Yılları Karikatürleri” Bülent SÜMER
12.06.2010
* Karikatür Atölyesi (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği)
* Söyleşi (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği) "Trabzon ve Müzik" Taşkın ÖZER, Bekir GERÇEK
* Panel (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği) "Karadeniz Uşağının Türk Mizahındaki Yeri" Hikmet AKSOY, Adnan TAÇ, Köksal ÇİFTÇİ, Bülent OKUTAN
* İmza Günü (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi) “Trabzon Basın Tarihi – Araştırma İnceleme” Hüseyin ALBAYRAK
 
13.06.2010
* Kısa Film Gösterimi / Söyleşi "Sözün Bittiği An, Radikal-2'yi Sevgilinin Kafasına Fırlatmaktır" Müfit Semih BAYLAN
* Söyleşi "Trabzon'un Türk Sinemasındaki Yeri" Derviş PASİN (Animasyon Yönetmeni), Aytekin ÇAKMAKÇI (Görüntü Yönetmeni)
* 1. Şiir ve Deneme Yarışması / Okuma ve Ödül Töreni "Trabzon Belediyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi projesi"
* 1. Kısa Film Öykü Yarışması / Kısa Film Gösterimi ve Ödül Töreni "Trabzon Belediyesi ve Trabzon Sanatevi Derneği projesi"
* Trabzon Sanatevi Plaket Töreni "Trabzon Sanatevine ve 2. Sanat Günlerine katkıda bulunanlar"
* 14.06.2010 Ebru ve Minyatür sergisi Songül KARTAL atölyesi
* 18.06.2010 Trabzon Gençlik Merkezi eski Türk oyunlarından “Mangala Oyunu” Turnuvası finali.
* 19.06.2010 Söyleşi Almanya Evrensel Edebiyat ve Kültür Derneği “Sınır Ötesinden Edebi Yansımalar”
* 21.06.2010 Sanatevi üye derneklerinden Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği 3. Uluslar arası Resim sergisi “Dünya Kadınlarının Tuvalinde Barış” 
 
TEMMUZ
* 09.07.2010 Basın Fotoğrafları Sergisi Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği “2009 Yılı Basın Fotoğrafları”
* 10.07.2010 Panel Trabzon Gazeteciler Cemiyeti ve Türkiye Foto Muhabirleri Derneği “Türkiye’de Foto Muhabirliğinin Dünü ve Bugünü” Rıza ÖZEL(TFMD Başkanı), Uğur KAVAS (Gazeteci-Yazar), Erhan SEVENLER (AA.Foto Muhabiri), Turgut ÖZDEMİR (Gazeteci)
 
EYLÜL
* 25.09.2010 Gazeteci Hasan Söylemez fotoğraf sergisi.Bisikletle 10 bin kilometrelik yolu kat ederek geçtiği yerlerin kültürel değerlerini, çeşitliliğini, insanlarını ve yaşam tarzlarını; hem turist, hem gazeteci, hem fotoğrafçı hem de o hayatı yaşayan sıradan bir insan gözüyle fotoğraflayan Hasan Söylemez, programın ilk ayağını Trabzon Sanatevinde açtığı Karadeniz yol fotoğrafları sergisiyle tamamladı. 30 fotoğrafın yer aldığı sergi 05 Ekim tarihine kadar açık kaldı.
* 25.09.2010 Mavi Nota Müzik ödülleri töreni. Mavi Nota Müzik Gazetesi Müzik ödülü adı altında verilen ödüllerin bu yılki sahibi opera sanatçısı Mezzo Soprano Ebru Kaptan oldu. Ödül töreni gecesinde sanatçı, sanatseverlere bir de mini konser verdi.
* 26.09.2010 Serdar Önal Kısa film gösterimi.
 
EKİM
*11-30.10.2010 Trabzon Sanatevi'nin proje ortağı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu Sigorta işbirliği ile gerçekleştirilen "Bir Usta Bin Usta" Sosyal sorumluluk projesi "Trabzon Kazaziyesi" eğitimi 11 Ekim tarihinde başlatılmıştır. Haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri verilen eğitim Ekim 2010 ayı içerisinde de devam edecektir.
* 27.10.2010 - Resim Sergisi - İlhan BARUTÇU (K.T.Ü.Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanı) Sergi 27-30 Ekim Tarihleri arasında Salon Garaj'da
*27.10.2010  KTÜ Devlet Konservatuarı 2010 Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri (1. Gün)
- Dalgaların Dili dinleti
- Sunum, Cumhuriyet Döneminde Doğu Karadeniz Bölgesi Müzikleri Üzerine Yapılan İlk Araştırmalar- Öğretim Elemanı Abdullah AKAT
- Müzik Dinletisi, Öğretim Elemanı Mustafa AYDIN ve Abdullah AKAT, Konuk Sanatçılar Remzi BEKAR (Tulum), Cem TARIM (Karadeniz'de Bağlama), Ömer PARLAK (Karadeniz'de Zurna ve Kaval), Eyüp EYÜBOĞLU (Karadeniz Kemençesi)
* 28.10.2010 KTÜ Devlet Konservatuarı 2010 Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri (2. Gün)
-Tel'den, Nefes'ten, Dil'den Nağmeler ve Sözler- ÜÇ DEM GRUBU
- Fasıl - Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanları
İlhan BARUTÇU (Ney), Eylem DERÇİN (Tanbur-Solist), Murat Burçin DERÇİN (Kanun), Abdullah AKAT (Keman-Solist), Ersen VARLI (Ritim), Mehmet İhsan MEHTAP (Ud-Metalurji ve Malzeme Mühendisliği Öğrencisi)
- Belgesel - Fasl-ı İstanbul 2005
* 29.10.2010 KTÜ Devlet Konservatuarı 2010 Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri (3. Gün)
- Dinleti - Anadolu'nun Dil'i
- Sunum
Cumhuriyet Sonrası Türk Halk Müziği Çalışmaları - Öğretim Elemanı Özlem Doğuş VARLI
- Bağlama Resitali - Öğretim Elemanı Ersen VARLI
- Müzik Dinletisi - Devlet Konservatuarı Öğretim Elemanları
Özlem Doğuş VARLI (Solist), Ersen VARLI (Bağlama), M.Burçin ERÇİN (Kanun), Abdullah AKAT (Keman)
- Söyleşi
Süleyman ŞENEL - İ.T.ÜTürk Musikisi Devlet Konservatuarı
- Belgesel - Yılkı Atları
* 30.10.2010 KTÜ Devlet Konservatuarı 2010 Cumhuriyet Haftası Etkinlikleri (4. Gün)
- Dinleti - Kemençe'den Keman'a
- Sunum
Trabzon Tarihinde Dans ve Modern Dansların Yer Alış Biçimleri - Trabzon Dans Sporları Kulübü
- Keman- Piyano Dinletisi
Öğretim Elemanı Rıza AKYÜREK (Keman), Öğretim Elemanı Kayhan KURTULDU (Piyano)
- Orkestra- Tar Dinletisi
Şef Rıza AKYÜREK, Tar Sanatçısı Aytaç KÖKTÜRK
Trabzon Valiliği Oda Orkestrası
- Belgesel - Uşakların Dansı
* 01-30.11.2010 Trabzon Sanatevi'nin proje ortağı olduğu, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu Sigorta işbirliği ile gerçekleştirilen "Bir Usta Bin Usta" Sosyal sorumluluk projesi "Trabzon Kazaziyesi" eğitimi 11 Ekim tarihinde başlatılmıştır. Haftada 3 gün Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri verilen eğitim Ekim-Kasım-Aralık ve Ocak 2011 ilk hafta sonuna kadar devam etmiştir.
 
ARALIK
01.12.2010-23.01.2011 3. DÖNEM SİNEMA ATÖLYESİ EĞİTİMİ
Trabzon Sanatevi'nin 3.sünü gerçekleştirdiği Sinema atölyesi eğitimi Görüntü Yönetmeni Aytekin Çakmakçı tarafından verilmektedir.
24-25-26 ARALIK KARADENİZ BELGESEL FİLM GÜNLERİ
Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası AB Bilgi Merkezi "AB Türkiye Belgesel Buluşması"
* 24 Aralık
- Açılış, müzik dinletisi
- Belgesel Film Gösterimi "Muhacirlik Anıları" Yönetmen Deniz Yeşil (Öğrencilerle atölye çalışması)
* 25 Aralık
- Söyleşi "Bir Sinema Filminin Perde Arkası" Yönetmen Oğuz Çiçek
- Belgesel Film Gösterimi "Uşakların Dansı" Yönetmen Zühre Saral Gökağaç
- Söyleşi "Türkiye'de va Avrupa'da Belgesel Film Algısı" Yönetmen Dirk Schaefer
- Belgesel Film Gösterimi "Uzay Korsanları" Yönetmen Alessandro Bernard, Enrico Cerasuolo, Paolo Ceretto
- Belgesel Film Gösterimi "Diktatör Avcısı" Yönetmen Klaarje Quirijns
* 26 Aralık
- Söyleşi ve Belgesel Film Gösterimi "Mahalle Maçları" Yönetmen Varol Uzlu
- Belgesel Film Gösterimi "Lilit'in Kızkardeşleri" Yönetmen Emel Celebi
- Belgesel Film Gösterimi "Bedri Rahmi Eyüboğlu" Yönetmen Erdal Eksert
- Belgesel Film Gösterimi "Türk Gibi Başla Alman Gibi Bitir" Yönetmen Murat Şeker
Etiketler: 2010 yıllık program
Toplam Yorum: 0 - Yorum Yaz
/ 1
Adres
: Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta