TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
OCAK 2017 | CAKA 1. DÖNEM KEMAN EĞİTİMİ BAŞLADI...
TRABZON İÇİN BİR ŞANS, CAKA KEMAN EĞİTİMLERİ SANATEVİNDE BAŞLADI...

 

 

 

Trabzon KTÜ Devlet Konservatuarı Destekleme Derneği yeni kuruldu ama ilk adımı Trabzon için önemli; "CAKA" -Cihat Aşkın Küçük Arkadaşlar- projesi kapsamında KEMAN eğitimlerini başlatıyor. Trabzon Sanatevi’nin ev sahipliğinde yapılacak olan eğitimler için yapılan ilk bilgilendirme toplantısına sanatseverler ilgi gösterdi. 12 Ocak tarihinde gerçekleştirilen ikinci toplantıda tanıtım filmi beğeni ile izlendi.
 

 

Tanıtım filmi öncesi sanatseverlere konuşma yapan KTÜ.Trabzon Devlet Konservatuvarı Güçlendirme Derneği Başkanı Prof.Dr. Osman Bektaş, CAKA Projesi için; Cihat Aşkın'ın yepyeni bir anlayışla kemanı Türkiye'ye sevdirmeyi amaçladığını" söyledi. CAKA Trabzon Şubesi sorumlusu ve KTÜ.Trabzon Konservatuvarı müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat, konservatuarın desteğini ve eğitimin getirdiği yenilikler hakkında bilgi verdi.

 

Türkiye’nin önde gelen keman virtüözlerinden Prof. Cihat Aşkın’ın yönettiği ve Doç. Dr. Uğur Türkmen’in genel başkanlığını yaptığı CAKA projesinin, KTÜ Devlet Konservatuvarı ve Trabzon Devlet Konservatuvarı Güçlendirme Derneği’nin işbirliğiyle Trabzon Şubesi açıldı.

 

KTÜ Devlet Konservatuvarı Müdürü Doç. Dr. Abdullah Akat’ın gayretleriyle Trabzon’a kazandırılan projede Cenk Önder Özen eğitmen olarak görev alıyor. CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) Trabzon Şubesi ve Trabzon Devlet Konservatuvarı Güçlendirme Derneği'nin birlikte verecekleri keman eğitiminin ev sahipliğini Trabzon Sanatevi yapıyor. 2017 yılı 1. dönem için 07 Ocak 2017 tarihinde Trabzon Sanatevi'nde başlayan ön görüşme ve kayıt alma işlemleri 15 Ocak 2017 tarihinde sona eriyor.

Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta