TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
ŞUBAT 2017 | KEÇE EL SANATI ATÖLYEMİZ İLGİ GÖRÜYOR...
KEÇE EL SANATI ATÖLYEMİZ İLGİ GÖRÜYOR...

 

 

Rus sanatçı Lilliya Gorbatsevich'in eğitmenliğinde Kasım 2016 ayı içerisinde başlayan keçe el sanatı atölye çalışmaları 2017 yılında da devam ediyor. Trabzon Sanatevi'nin sağladığı atölye ortamında Trabzon'da ilk defa mozaik sanatı eğitimi veren Rus sanatçı, bu kapsamda ilk defa Trabzon'da mozaik sergisini de yine Trabzon Sanatevi'nde açtı. Kasım 2016 ayında başlayan keçe sanatı ve mozaik sanatı atölye çalışmaları hafta içi saat 13.00 - 17.00 saatleri arasında olmak üzere Çarşamba ve Perşembe günleri keçe sanatı, Cumartesi günleri mozaik sanatı üzerine Trabzon Sanatevi'nde devam etmektedir.

 Keçe, giyim üzerine kültürümüzün önemli bir parçasıdır. Bir topluma farklı kimlik kazandıran ve onu diğerlerinden ayıran en önemli özelliklerin başında “gelenekleri” gelmektedir. Türkler de tarih boyunca kendilerine has geleneklerini oluşturmuşlardır. Bu oluşumda göçebe yaşamdan yerleşik yaşama geçiş etkili olmuştur. Başlangıçta örtünerek doğa koşullarından korunmak için kullanılan giyim eşyaları zaman içerisinde sosyal, ekonomik, kültürel ve dini değerlerden etkilenerek bölgesel ve milli özellikleri yansıtmıştır.

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta