TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
MART 2017 | CAKA 1. DÖNEM KEMAN EĞİTİM KONSERİNİ YAPTIK...
KEMAN, KEMAN OLALI BÖYLE SES VERMEMİŞTİ...

 

 

Trabzon Sanatevi'nin ev sahipliğinde, KTÜ Devlet Konservatuarı Destekleme Derneği, CAKA Trabzon Şubesi ile birkikte "CAKA" Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları projesi kapsamında Keman eğitiminin 1. dönem eğitim programı sonuçlandı. Bu aşama sonrasında 22 Mart 2017 tarihinde CAKA İstanbul-Erenköy Şube Eğitmeni Namık Kemal Yıldırım'ın katılımıyla Salon Çatı'da master class yapıldı.







Bir konser provası niteliğinde yapılan master class çalışması sonrasında, 1. Dönem eğitimlerini tamamlayan minik keman virtiözleri artık izleyenlerin karşısına çıkmak için gün saymaya başladılar. Takvimler 31 Mart 2017 tarihinini gösterdiğinde onlar için büyük gün gelmişti. Trabzon Sanatevi Salon Garaj'da saat 19.30'da başlayan konserde onlara eğitmenleri Araştırma Görevlisi Cenk Önder Özen ve piyano ile Araştırma Görevlisi Emrah Ergene eşlik etti.






 

Heyecanları büyüktü ama bir o kadar da özgüvenleri vardı. Yürekli duruşları, yarının büyük sanatçılarının ilk adımı gibi duruyordu. Çektikleri her yayda "Keman keman olalı böyle ses vermemişti" desteğimizle konserlerini tamamladılar. Trabzon Sanatevi olarak böylesi bir projeye ev sahipliği yapmış olmaktan gurur duyduk. Konserle ilgili ayrıntılı fotoğrafları "ETKİNLİK FOTO GALERİ" bölümünde "CAKA EĞİTİMİ" başlığı altında bulabileceksiniz.







Konser sonunda, hazırlanan dönem bitirme belgeleri minik yeteneklere takdim edildi. Birer konuşma yapan KTÜ. Konservatuarı Müdürü Doç.Dr. Abdullah Akat, Eğitmen Cenk Önder Özen ve Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç, ebeveynlere seslenerek, çocukların yeteneklerini keşfetmek, onları sanat gibi doğru ve güzel alanlara yönelterek sosyal hayata hazırlamak gerektiğini, böylesi ciddi projelerin bireyi yapmak için itici güç olmak gerektiğini söylediler. Bu anlamda Trabzon Sanatevi'nin kentin sanat hayatının şekillenmesinde bir açığı kapatan önemli kurumsal bir yapılanma olduğununu ve sahip çıkılması gerektiğini vurguladılar. 

 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta