TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
TEMMUZ 2017 | 9.ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ 19-21 EKİM 2017 TARİHLERİNDE YAPILACAK

 

 BİR TRABZON KLASİĞİ, SANAT GÜNLERİ

SANATSEVERLERLE BULUŞACAK

 


Farklı sanat disiplinlerinden derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu Trabzon Sanatevi, 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında 9.Uluslararası Sanat Günleri’ni gerçekleştir. Trabzon Sanatevi bu yıl düzenleyeceği “9. Uluslararası Sanat Günleri” etkinliklerinde kent içi ve kent dışından gelecek ve ayrıca; başta komşu ülkeler olmak üzere yurtdışından gelecek konuk sanatçılarla Trabzon’un sanatsever kamuoyunu yeniden buluşturacaktır.


         Gürcistan Başkonsolosluğu ziyareti; 
         Rusya Başkonsolosluğu Ziyareti;
Sanatın tüm disiplinlerini kapsayan ve geleneksel hale getirilen “Sanat Günleri” etkinliklerinin Trabzon’umuzun vazgeçilmezlerinden olduğu bilinciyle 9. Sanat Günleri programını hazırlamaktadır. Bu kapsamda; Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulu üyeleri komşu ülkelerimizden Gürcistan, İran ve Rusya'nın Trabzon Başkonsoloslukları ziyaret edildi.Sanat Günlerine katılım sağlayacak sanatçılar ya da sanat grupları ile ilgili ön görüşmeler yapıldı.


         İran Başkonsolosluğu ziyareti;

9. Uluslararası Sanat Günleri Kapsamında;


Sahne sanatları;
Sinema alanında; Yönetmen, senarist ve oyuncuların katılımı ile uzun ve kısa metraj film ve belgesel gösterimleri yapılacaktır.
 
Tiyatro alanında; Tiyatro sanatının konuşulacağı ve tiyatromuzun usta oyuncularının katılacağı programlar yapılacaktır.
 
Müzik alanında; Üye derneklerimizin etkinliklerinin yanı sıra, konuk müzisyenlerin dinleti, solo, koro programları gibi etkinliklere yer verilecektir.
 
Görsel sanatlar;
Trabzon Sanatevi üye derneklerinin resim, karikatür, fotoğraf, heykel sergileri açılabileceği gibi bu alanda emek veren yabancı konuk sanatçılarımızın da sergileri açılabilecektir.
 
Yazım Sanatları;
Roman, öykü, şiir alanında çalışmalarını sürdüren ve eserleri çok okunan sanatçılarımızın katılacakları söyleşi ve imza günü programları yapılacaktır.
 
Söyleşi, panel, imza günü ve atölye çalışmaları;
Sahne sanatları, görsel sanatlar ve yazım sanatı alanlarında çalışmalarını sürdüren sanatçılarımız ile etkinlikler süresince söyleşi, yayınlanmış eseri olanlar için imza günleri yapılacaktır. Konuklarımızın programlarının uygun olması halinde atölye çalışmaları düzenlenecektir. Ayrıca; Temelde kültür ve sanat olmak üzere panel programları yapılacaktır.
   
Sanat günlerini heyecanla bekleyen sanatseverler; 9. Uluslararası Sanat Günleri ile ilgili gelişmeleri www.trabzonsanatevi.org adresinden takip edebileceklerdir. Sanat günlerinin son dört yılına baktığımızda ülkemizin ve ülkemizi yurt dışında tanıtan birçok ödüllü sanatçının Trabzon’a geldiği ve sanatseverlerle buluştuğunu görmekteyiz. Örneklemek gerekirse;
 
5. Sanat Günlerine Katılım; Gazeteci Doğan Hızlan, Yazar-Şair Cevat Çapan, Yönetmen Zeki Demirkubuz, Şair Şükrü Erbaş, Senarist Cihan Sağlam, Yazar Doğu Yücel, Yazar Haydar Ergülen, Oyuncu Sevinç Erbulak, Yazar Latife Tekin, Görüntü Yönetmeni Andreas Sinanos (Yunanistan), Kapanış Konseri Beyaz Saçlılar Orkestrası...


6. Sanat Günlerinde; Film Yönetmeni Serkan Açar, sinema oyuncusu Sabriye Kara, sinema oyuncusu Seymen Aydın, Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ercan Kesal, Yazar Senarist Neslihan Önderoğlu, Şair Şeref Bilsel, Yazar Sevinç Çokum, Yazar Nermin Bezmen, Şair Ataol Behramoğlu, Kapanış Konseri Türk Halk Müziği Sanatçısı Sabahat Akkiraz… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)


7. Sanat Günlerinde; Film yönetmeni Derviş Zaim, film yönetmeni Adem Kılıç, film yönetmeni Engin Ayça, film yönetmeni Muhammet Çakıral, oyuncu Çetin Altay, oyuncu Aslıhan Güner, Oyuncu Gülsen Tuncer, siyaset adamı-yazar Yılmaz Karakoyunlu, Yazar Orhan Karaveli, Yazar Beyza Hepçilingirler, Yazar Enver Ercan, UNİMA Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği’nin atölye ve gösterileri, Kapanış Konseri Hakan Aysev’li “3 Tenor” Müzik Grubu… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)


8. Sanat Günlerinde; Yazar-Sinema Eleştirmeni Atilla Dorsay, Yazar-Şair Nihat Behram, Müzisyen Haluk Çetin, Sanat Eleştirmeni Vecdi Sayar, Sinema Oyuncusu_yönetmen Berhan Şimşek, Yönetmen Cem Tabak, Sinema Oyuncusu Fulya Zenginer, Sinema Oyuncusu Hüseyin Avni Danyal, Kapanış Konseri Elnara Abdullayeva (Azerbaycan)… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)
 
Siz, siz olun 19-21 Ekim 2017 tarihleri arasında yapılacak ve çok önemli sanatçıların katılacağı 9. Uluslararası Sanat Günlerinde Trabzon’dan ayrılmayın. 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta