TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EKİM 2017 | 9.ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ... 1 GÜN

 

 

Trabzon Sanatevi’nin 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında gerçekleştireceği 9. Uluslar arası Sanat Günlerinin açılışı büyük ilgi gördü.


 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
Trabzon Sanatevi tarafından her yıl organize edilen ve geleneksel hale getirilen sanat günlerinin açılışı muhteşem oldu. Sanatseverlerin büyük ilgi gösterdiği açılışa Trabzon Vali Yardımcısı ve Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. O. Fevzi Gümrükcüoğlu, Ortahisar Belediyesi adına Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Hacı Nail Altunay,  Kültür ve Turizm İl Müdürü Ali Ayvazoğlu, chp İl Başkanı Turgay Güngör, AK Parti İl Yönetim Kurulu üyesi Uğur Aydın, Rusya Trabzon Başkonsolosu Valery Tikhonov, Gürcistan Trabzon Başkonsolosu Avtandil Mikatsadze, İran Trabzon Başkonsolosu Reza Baghban Kondori ve STK Temsilcileri, sanatçılar katıldı.


 
 
  
 
 
 
 
 
 
 

9. Uluslararası sanat günlerinde yapılan konuşmalarda, kentin kültür ve sanata dönük olan yüzünü daha etkili değerlendirmek ve öne çıkarmak gerektiği, kentin geleceğinin turizmde arandığı noktada turizm altyapısını besleyen kültür ve sanatı daha fazla desteklemek, kalıcı ve sürdürülebilir etkinliklerin yapılmasına fırsat ve ortam yaratmak gerektiğinin altı çizildi.


 
 
 
 
  
  
 
 
 
 

Protokol konuşmaları sonrasında Trabzon Sanatevi bünyesinde kurulan Godesbana Atölyesinde üretilen keçeden yapılmış giysiler, atölye çalışanları ve amatör mankenler tarafından bir defile ile sanatseverlere tanıtıldı. Defile sunumu ve el emeği giysiler büyük beğeni topladı. Defile sonrasında bahçede açılışı gerçekleştirilen Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği fotoğraf, Mizah Sanatı Derneği karikatür ve Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi şiir sergilerinin açılışı gerçekleştirildi. 
 

 
 
 
Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta