TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
OCAK 2018 | KONSERİMİZE VE TİYATRO OYUNLARIMIZA BEKLİYORUZ.

 

 

TRABZON LİSELERİNDEN YETİŞENLER KÜLTÜR VE DAYANIŞMA DERNEĞİ 2018 YILININ İLK KONSERİNE ÇIKIYOR...


Trabzon Sanatevi üyesi derneğimizin şef Özdemir Hafızoğlu yönetimindeki Türk müziği korosu, solo şarkıların da yer aldığı nefis repertuarı ile yılın ilk konserini verecek. KTÜ. Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde saat:19.00'da verilecek konser halka açık ve ücretsiz olup tüm müzikseverler davetlidir.


MİZAH SANATI DERNEĞİ GUGULUMDAKİLER TİYATROSU KOMEDİYE TAVAN YAPTIRAN  "HERKES OYUNCU" İLE BAĞIMLILIĞINI SÜRDÜRÜYOR...


Üye derneğimizin Gugulumdakiler Tiyatrosu, komedi oyunları oynayarak önemli bir seyirci potansiyeline sahip olmanın gururu ile yoluna devam ediyor. Bir semt karakolunun 24 saatini anlatan, sosyal ve kültürel yozlaşmayı gözler önüne seren Gugulumdakiler Tiyatrosu Ocak 2018 ayı içerisinde 04 Ocak ve 18 Ocak tarihlerinde Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde tiyatro severlerle buluşacak. 16 Kasım 2017 tarihinde prömier yapan oyun Toplumsal çürümüşlüğü mizahi bir dille buluşturan oyunun biletleri, Trabzon Sanatevi, Kalender kafe ve Lokanta, Ra Kitabevi ve Derya Kitabevinden temin edilebilecektir.TRABZON ŞEHİR TİYATROSU "KABUS" OYUNU İLE SEYİRCİSİYLE BULUŞTU...


Trabzon Sanatevi üyesi derneğimiz 2018 yılı sanat sezonunu "Kabus" oyunu ile açtı. Oyun bir dağ evinde geçmektedir. Şekip karısının aşırı kontrolcü yapısından ve kıskançlığından bunalmış orta yaşlı bir doktordur ve karısını aldatmaktadır. Yine bir gün dağ evine sevgilisi Betül ile birlikte gelen Şekip beklemediği bir sürpriz ile karşılaşır. Karısı Nurten kiralık bir katille dağ evini basar. Şekip ve sevgilisi Betül'ü rehin alır. İstekleri vardır bunları Şekip'e zorla yaptırır. Ancak hikayenin sonu ne Nurten ne de Şekip'in düşündüğü gibi olur. 29 Aralık 2017 tarihinde prömier yapan oyun, 25 Ocak 2018 tarihinde Hüseyin Kaza Kültür Merkezinde tiyatro severlerle buluşacak.
Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta