TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
OCAK 2018 | TİYATRO OYUNLARIMIZ YENİ YILDA DA DEVAM EDİYOR....

 

TRABZON ŞEHİR TİYATROSU İKİNCİ OYUNU "KAFES" İLE SAHNEDE...


Trabzon Şehir Tiyatrosu 2017-2018 sezonu; Mario Fratti'nin yazdığı çevirisini Özcan Özer'in yaptığı İbrahim Gürsoy'un yönettiği sezonun ikinci oyunu "KAFES" ile 18 Şubat 2018 sat 20.00 de Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde yapacağı prömiyer gösterimiyle tiyatroseverlerle buluşuyor.


Oyun kısaca şöyle gelişiyor; Yozlaşan dünya ve insanların vahşetinden korunmak için kendini bir kafese kilitleyen Christiano; üç yıl boyunca Anton Çehov’un eserlerini okur ve onlarla yaşar. Normal yaşamın tüm şartları ve olanaklarından izole olan Christiano, aynı evde yaşadığı ağabeyi Pietro’nun karısı Chiara’ya ilgi duymaya başlar. Pietro ve Chiara’nın mutsuz ve sorunlu bir evlilikleri vardır. Christiano’nun annesi üç yıldır kafesten çıkması için onu ikna etmeye çalışır, ancak Christiano’nun Chiara’ya olan ilgisini anlayınca onu kafesten çıkarmaktan vazgeçer. 


Oyunlar Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde saat:20.00'da olmak üzere 07 Mart, 09 Mart, 15 Mart, 23 Mart, 24 Mart, 30 Mart, 13 Nisan, 14 Nisan, 28 Nisan tarihlerinde oynanacaktır.GUGULUMDAKİLER TİYATROSU "HERKES OYUNCU" İLE DEVAM...


Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu “Herkes Oyuncu”  ile seyircisiyle buluşmaya devam ediyor. Oynadığı komedi oyunları ile çok beğenilen ve önemli bir seyirci kitlesi oluşan Mizah Sanatı Derneği Gugulumdakiler Tiyatrosu 2017-2018 sezonuna 2 perdelik komedi “Herkes Oyuncu”  oyunu ile seyircisiyle buluşmaya devam ediyor.


Şükrü Üçüncü’nün yazdığı, Tamer Küçük’ün yönettiği oyun bu sezonda yine komedi severleri peşinden sürüklemeye devam ediyor. 29 Kasım 2017 tarihinden itibaren oyunlarını Hüseyin Kazaz Kültür merkezinde oynamaya devam eden Gugulumdakiler Tiyatrosu’nun “Herkes Oyuncu” adlı oyunu bir semt karakolunda komik, dramatik ve hayatın içinde yaşananlarla yüzleşmeyi anlatıyor.


Sahneye konan oyun, en basitinden bir semt karakolunda nelerin yaşandığını, toplumdaki kültürel çöküşün hangi boyuta geldiğini, birçok manevi değerlerin nasıl kaybedildiğinden, kötü kullanılan Türkçemize kadar insan ilişkilerindeki kokuşmanın mizahi bir dille anlatıldığı gerçekle yüzleşen bir oyundur. Toplumsal derdi olan ve gerçekle yüzleşen bu oyunumuz, bu gün bile gerçek hayatta yaşananlara bir ölçüde tercüman olmaktadır. Anlayana çok derin ve dikkat çekici mesajlar vermektedir.


Yaklaşan oyun tarihleri 18 Mart, 22 Mart, 05 Nisan ve 21 Nisan 2018, oyun irtibat noktası Trabzon Sanatevi ve Kalender Kafe ve Lokanta.

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta