TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
MAYIS 2018 | ANKARA, TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINDAYDIK...

 

 

ANKARA, TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARINDAYDIK... 


 

Trabzon Valiliği himayesinde Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü tarafından 03-06 Mayıs 2018 tarihleri arasında Ankara'da organize edilen "Trabzon Etkinlikleri" fuarına katıldık. Geleneksel hale gelen etkinlikler fuarı her zamanki yerinde Atatürk Kültür Merkezinde açıldı. Trabzon Sanatevi üye derneklerinden Mizah Sanatı Derneği geleneksel hale getirdiği, karikatür ve fotoğraflardan oluşan 6. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisini açarken, derneğimizin Gugulumdakiler Tiyatrosu da 2017-2018 sanat sezonu oyunu "Herkes Oyuncu" ve özel günler için hazırladığı "Çanakkale'de Bir Öykü-Kanlı Gömlek" oyununu birer kez oynadı. Ayrıca Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi üyelerine ait yazarların kitapları ve Mizah Sanatı Derneği yayınları stantta yer aldı.  

  

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi Ankarada gerçekleşen fuarda; Trabzon Sanatevi ve Mizah Sanatı Derneği Başkanı Karikatürist-yazar Adnan Taç, Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği eski başkanı ve Trabzon Sanatevi Başkan Yardımcısı Şair-yazar Mehmet Kuvvet, Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi Başkanı ve Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulu Üyesi yazar Kamuran Tuna, Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi yönetim kurulu üyesi şair Neslihan Eyüboğlu, Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği üyesi ve eski başkanı yazar İsmail Fandaklı tarafından temsil edildi. 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fuar süresince Trabzon Sanatevi standı yoğun ilgi gördü. Karikatür ve Fotoğraf sergisini gezenler, yazar arkadaşlarımızla sohbet ederek kitaplarını imzalattılar. Trabzon'un ve devlet erkanından tanıdık birçok isim standımızı ziyaret etti. Trabzon milletvekillerinden Salih Cora, Ayşe Sula Köseoğlu, Muhammet Balta, İl başkanı Haydar Revi, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan F. Gümrükçüoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç,Ortahisar Kaymakamı Numan Hatipoğlu, Trabzo eski valisi Abdil Celil Öz, Trabzon Valisi Yücel Yavuz, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve birçok bürokrat ve STK başkanları ile sohbet imkanı bulduk. Fuar sonunda, katılımdan dolayı organizasyon teşekkür plaketini Trabzon Valisi Yücel Yavuz, Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu'ndan aldık... 

   

 

 

  

  

 

 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta