TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
HAZİRAN 2018 | 10. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ 18-21 EKİM 2018 TARİHLERİNDE YAPILACAK

 

TRABZON SANATEVİ 10. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ

17-21 EKİM 2018 TARİHLERİ ARASINDA YAPILACAKTIR.

 


Farklı sanat disiplinlerinden derneklerin bir araya gelerek oluşturduğu Trabzon Sanatevi, 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında 10.Uluslararası Sanat Günleri’ni gerçekleştirecektir. Trabzon Sanatevi bu yıl düzenleyeceği “10. Uluslararası Sanat Günleri” etkinliklerinde kent içinden, kent dışından ve başta komşu ülkeler olmak üzere yurtdışından gelecek konuk sanatçılarla, Trabzon’un sanatsever kamuoyunu yeniden buluşturacaktır. Sanatın tüm disiplinlerini kapsayan ve geleneksel hale getirilen “Uluslar arası Sanat Günleri” etkinliklerinin Trabzon’umuzun vazgeçilmezlerinden olduğu bilinciyle 10. Sanat Günleri programını hazırlamaktadır. Bu kapsamda;

 
Sahne sanatları;

Sinema alanında; Yönetmen, senarist ve oyuncuların katılımı ile uzun ve kısa metraj film, belgesel gösterimleri yapılacaktır.


Tiyatro alanında; Tiyatro sanatının konuşulacağı ve tiyatromuzun usta oyuncularının katılacağı programlar yapılacaktır.


Müzik alanında; Üye derneklerimizin etkinliklerinin yanı sıra, konuk müzisyenlerin dinleti, solo, koro programları gibi etkinliklere yer verilecektir.

 


Görsel sanatlar;

Trabzon Sanatevi üye derneklerinin resim, karikatür, fotoğraf, heykel sergileri açılabileceği gibi bu alanda emek veren yabancı konuk sanatçılarımızın da sergileri açılabilecektir.

 


Yazım Sanatları;

Roman, öykü, şiir alanında çalışmalarını sürdüren ve eserleri çok okunan sanatçılarımızın katılacakları söyleşi ve imza günü programları yapılacaktır.

 


Söyleşi, panel, imza günü ve atölye çalışmaları;

Sahne sanatları, görsel sanatlar ve yazım sanatı alanlarında çalışmalarını sürdüren sanatçılarımız ile etkinlikler süresince söyleşi, yayınlanmış eseri olanlar için imza günleri yapılacaktır. Konuklarımızın programlarının uygun olması halinde atölye çalışmaları düzenlenecektir. Ayrıca; Temelde kültür ve sanat olmak üzere panel programları yapılacaktır.


Sanatseverler; 10. Uluslararası Sanat Günleri ile ilgili gelişmeleri www.trabzonsanatevi.org adresinden takip edebileceklerdir. Sanat günlerinin son dört yılına baktığımızda ülkemizin ve ülkemizi yurt dışında tanıtan birçok ödüllü sanatçının Trabzon’a geldiği ve sanatseverlerle buluştuğunu görmekteyiz. Örneklemek gerekirse;


5. Sanat Günlerine Katılım; Gazeteci Doğan Hızlan, Yazar-Şair Cevat Çapan, Yönetmen Zeki Demirkubuz, Şair Şükrü Erbaş, Senarist Cihan Sağlam, Yazar Doğu Yücel, Yazar Haydar Ergülen, Oyuncu Sevinç Erbulak, Yazar Latife Tekin, Görüntü Yönetmeni Andreas Sinanos (Yunanistan), Kapanış Konseri Beyaz Saçlılar Orkestrası...


6. Sanat Günlerinde; Film Yönetmeni Serkan Açar, sinema oyuncusu Sabriye Kara, sinema oyuncusu Seymen Aydın, Sinema ve Tiyatro oyuncusu Ercan Kesal, Yazar Senarist Neslihan Önderoğlu, Şair Şeref Bilsel, Yazar Sevinç Çokum, Yazar Nermin Bezmen, Şair Ataol Behramoğlu, Kapanış Konseri Türk Halk Müziği Sanatçısı Sabahat Akkiraz… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)


7. Sanat Günlerinde; Film yönetmeni Derviş Zaim, film yönetmeni Adem Kılıç, film yönetmeni Engin Ayça, film yönetmeni Muhammet Çakıral, oyuncu Çetin Altay, oyuncu Aslıhan Güner, Oyuncu Gülsen Tuncer, siyaset adamı-yazar Yılmaz Karakoyunlu, Yazar Orhan Karaveli, Yazar Feyza Hepçilingirler, Yazar Enver Ercan, UNİMA Uluslararası Kukla ve Gölge Oyunları Birliği’nin atölye ve gösterileri, Kapanış Konseri Hakan Aysev’li “3 Tenor” Müzik Grubu… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)

 

8. Sanat Günlerinde; Yazar-Sinema Eleştirmeni Atilla DorsayYazar-Şair Nihat Behram, Müzisyen Haluk Çetin, Sanat Eleştirmeni Vecdi Sayar, Sinema Oyuncusu_yönetmen Berhan Şimşek, Yönetmen Cem Tabak, Sinema Oyuncusu Fulya Zenginer, Sinema Oyuncusu Hüseyin Avni Danyal, Kapanış Konseri Elnara Abdullayeva (Azerbaycan)… (Rusya, İran, Gürcistan sanatçı katılımı)


9. Sanat Günlerinde; Yazar-Şair Cezmi Ersöz, Yazar Buket Uzuner, Şair Taner Cindoruk, Yönetmen Onur Ünlü, Yönetmen Erhan Tuncer, Oyuncu Gün Koper, Oyuncu Bennu Yıldırımlar, Açılışta; Tasarımcı Liliya Gorbatsevich Keçe El sanatları defilesi (Rusya), Halk Dansları, opera ve Halk Müziği programları ve Kutaisi Müzesi Osmanlı Belgeleri Sergisi (Gürcistan), Ulusal Kimlik ve sinema söyleşisi (İran), Kapanış konseri Babazula…


Siz, siz olun 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak ve çok önemli sanatçıların katılacağı 10. Uluslararası Sanat Günlerinde Trabzon’dan ayrılmayın.


 

ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ ÖZEL ŞARTLARI

 

1.  Sanat Günleri tüm sanatçılara, sanat gruplarına ve sanat derneklerine açıktır.

 

2. Sanat Günlerinde katılmak isteyen (davetliler hariç) sanatçı, sanat grupları ve sanat derneklerinin yapacakları etkinliklerin program gün ve saati Trabzon Sanatevi tarafından belirlenecektir.

 

3. Trabzon Sanatevi sanat günlerine davet edeceği konukların kendi özel programlarını dikkate alarak programlama yapacaktır. İmza günü yapmak isteyen sanatçıların basılı eserleri kendi önerileri dikkate alınarak ilgili yayınevlerinden Trabzon Sanatevi tarafından temin edilecektir.

 

4. Etkinliklere katılacak sanatçılar, sanat grupları ve sanat dernekleri “Trabzon Sanatevi” ve “Sanat Günleri” logosunu kullanma koşuluyla isterlerse davetiye ve afiş bastırabilirler. 

 

5. Etkinliklere katılım sağlayacak sanatçılar, sanat grupları ve sanat dernekleri farklı konularda olmak üzere birden fazla etkinlik için müracaatta bulunabilirler. 10.Uluslararası Sanat Günlerinde yer almak isteyen sanatçı/sanat kurumları 20 Temmuz 2018 tarihine kadar (trabzonsanatevi@gmail.com) e-posta adresi, site iletişim kutusu ve (0462) 600 64 44 nolu faks üzerinde ön başvurularını yapmaları gerekmektedir. 


6. Trabzon Sanatevi'nin davet edeceği katılımcılar dışında başvuru yapacak olanlar; program kitapçığı, afiş ve benzeri görsel ve sunumlarda kullanılmak üzere yüksek çözünürlükte (.jpg fotmatında) kişisel ya da grup gibi sanatsal fotoğraflarını, varsa kullanıma uygun afişlerini, kısa biyografi yada kurumsal tanıtımlarının (word formatında) yeraldığı bilgi dosyalarını ekleyerek internet üzerinden sanatevinin iletişim adreslerine göndermeleri gerekmektedir.    

 

7. Sanat günlerinde açılacak sergilerde gün ve sergileme yerleri Trabzon Sanatevi tarafından programlanacaktır.

 

8. Trabzon Sanatevi tarafından davet edilerek sanat günleri programında yer alan sanatçı/sanat grupları/sanat derneklerinin konaklama ve yol masrafları Trabzon Sanatevi tarafından karşılanacaktır.

 

9. Kargolarda doğabilecek aksama ve hasarlardan sanatevi sorumlu olmayacaktır. 


10. Sanat Günleri Programında yer alacak etkinlikler sanatevi yürütme kurulunun yetkilendirdiği etkinlik komitesi tarafından düzenlenecektir.

 

11.  Sanat Günlerine katılmak için başvuruda bulunan sanatçı/sanat grupları/sanat dernekleri panel, konser, tiyatro gibi etkinlikler için e-posta yoluyla salon hakkında teknik bilgiyi yazılı olarak istemeleri ve kendileriyle ilgili teknik bilgiyi Trabzon Sanatevi’ne bildirmeleri gerekmektedir. Teknik konularda e-posta yoluyla Trabzon Sanatevi’ni bilgilendirmeleri gerekmektedir.

 

12. Sanat günlerinin her türlü tanıtımından Trabzon Sanatevi sorumludur. Sanat ünlerinde yapılan programların, her türlü yayın ve telif hakkı Trabzon Sanatevi Derneğine aittir.

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta