TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
ŞUBAT 2019 | ANKARA ÇAĞDAŞ SANATLAR MERKEZİ FUAR ETKİNLİKLERİ VERİMLİ GEÇTİ...

 

 KURTULUŞUNUN 101. YILINDA TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARI RENKLİ GEÇTİ

 

 

Trabzon Vakfı tarafından Ankara Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezinde 21-26 Şubat 2019 tarihleri arasında organize edilen "Kurtuluşunun 101. Yılında Trabzon Etkinlikleri" fuarına katıldık. Etkinlikler süresince birçok tanıdık yüzü yeniden görme ve geçmişe malolmuş bürkrat, kültür-sanat insanıyla hatırasını yaşatmak adına güzel sohbet ortamlarımız oldu. Karikatür Sanatçısı Cumhur Gazioğlu, Araştırmacı yazar Kudret Emiroğlu, Yazar-yönetmen-yapımcı Tayfun Pirselimoğlu, Trabzon eski valilerinden Adil Yazar, Yılmaz Ergun, Trabzon milletvekilimiz Ahmet Kaya gibi isimlerle bir arada olduk.


 

Trabzon Sanatevi Fuarda bir çok etkinlik gerçekleştirdi. Üye derneklerimizden Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği adına başkan Yazar-Şair Mehmet Kuvvet "Trabzon İnsanının Öyküsel Portreleri" başlıklı anlatı performansı ile hatıraları canlandırdı ve büyük beğeni topladı.Trabzon Sanatevi tanıtım filmi, yaşanan sürece ışık tutarken, sanatçıların haklı mücadelesi sonucunda gerçekleşen kazanımlarının da bir anlamda belgesi oldu. Sanatseverler, Trabzon Sanatevi adı altında gerçekleşen bu birlikteliğin bilinmeyen yüzünü de öğrenmiş oldular.Tanıtım filminin ardından yürütme kurulu üyeleri "Trabzon'da Sanat ve Trabzon Sanatevi" başlıklı paneli gerçekleştirdi. Müzik, edebiyat, fotoğraf, resim, mizah, tiyatro ve basın tarihi başlıklarından oluşan panele konuşmacı olarak Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç "Trabzon'da mizah (Karikatür) ve Tiyatro" Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Atalay "Trabzon'da Müzik", Kıyı Dergisi İmtiyaz Sahibi, Trabzon Müzik ve Halk Oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Fethi Yılmaz "Trabzon'da Basın ve Yayın", Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Başkanı Mehmet Kuvvet "Trabzon'da Edebiyat", Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Ali Kahveci "Trabzon'da Fotoğraf" Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Mümin Candaş "Trabzon'da Resim ve Heykel" konularında konuştular. Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Başkanı Mehmet Kuvvet imza günü, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Başkanı Ressam Mümin Candaş canlı performans resim atölyesini gerçekleştirdiler. 21-26 Şubat 2019 tarihleri arasında fuar süresince Mizah Sanatı Derneği karma karikatür sergisi, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği karma fotoğraf sergisi ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği karma resim sergisi açtılar. Ayrıca el sanatlarında Trabzon Sanatevi Keçe atölyesi eğitmeni Zehra Atalay'da fuar süresince atölye üretimi giyim eşyalarının sergisini açtı bir de defile gerçekleştirdi. Oldukca ilgi gören Kıyı yayınları standında Fethi Yılmaz Trabzon özeli kitapları kültür ve sanat insanlarına sundu.

 Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta