TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
MART 2019 | GELENEKSEL SERGİ VE ŞİİR DİNLETİSİ

 

 7. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİMİZİ AÇIYORUZKültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Trabzon Fotoğrafevi Derneği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin destekleriyle Mizah Sanatı Derneği tarafından organize edilen 7. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 15 Mart 2019 tarihinde saat 17.30’da açılıyor.

  


Mizah Sanatı Derneği tarafından organize edilen 7. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 15 Mart tarihinde açılıyor. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın katkıları, Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Trabzon Fotoğrafevi Derneği, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin destekleriyle Mizah Sanatı Derneği tarafından organize edilen 7. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisi 15 Mart 2019 tarihinde saat 17.30’da açılıyor. Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde açılacak sergide karikatür, fotoğraf ve satirik heykelcikler yer almaktadır. Geleneksel hale getirilen sergi açılışında geçen yıl yapılan 6. Görsel Mizahi Yapıtlar sergisi albümü katılımcılara ücretsiz dağıtılacaktır. Sergi 15-20 Mart 2019 tarihleri arasında açık kalacaktır.

 

 

 

 

 

 Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç serginin amacını; yaşamı mizah ile algılayan ve bir yaşam biçimi olarak benimseyen Karadeniz insanının, mizaha dönük yüzünü besleyen damarını kentimizde canlı tutmak olduğunu söylüyor. Mizahı, gülmece ve komiklik anlayışı üzerinden kurgulayan heykel, fotoğraf ve karikatürün diliyle serginin sürekliliğini sağlamak ve kentsel tanıtıma destek olmaktır şeklinde açıklıyor. Sergide karikatür alanında Adnan Taç, Altan Özeskici, Aşkın Ayrancıoğlu, Bülent Sümer, Cumhur Gazioğlu, Engin Selçuk, Hakan Sümer, Halil İbrahim Yıldırım, Hasan Seçkin, Hikmet Aksoy, Kamil Yavuz, Lütfü Çakın, Mehmet Selçuk, Murat İlhan, Mustafa Yıldız, Onur Karadurmuş, Raşit Yakalı, Şevket Yalaz, Tamer Küçük, Yılmaz Okumuş, Zekeriya İskefyeli, Ziya Ramoğlu’nun eserleri, fotoğrafta; Ali Kahveci, Ali Kılıç, Elmas Cumcu, Ercan Yetimoğlu, Emine Hülya Namlı, Meryem Erdoğdu, Mustafa Reşat Sümerkan, Şaban Ali İmamoğlu, Şükrü Üçüncü, Türkün Sümerkan’ın eserleri; Satirik heykellerde Mehmet Aslan’ın eserleri yer alacaktır.

 

 

 

......................................................................................................................................................................................................

 

 

8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜNE ÖZEL ŞİİR DİNLETİSİ

 

 

Trabzon Sanatevi üyesi derneklerimizden Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü münasebetiyle bir şiir dinletisi programı yaptı. “8 MART DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ” için Trabzon Sanatevi derneklerimizden Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği şiir dinletisi düzenledi. Etkinlik başlangıcında Trabzon Fotoğraf Derneği (FOTOFORUM)’ nin hazırladığı “Objektifte Kadın” adlı fotoğraf sunumu gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

 

Katılımcı olarak Ahmet Celal Ataman, Ahmet İnce, Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu, Ayşe Keskin, Dilek Bilge, Hasan Kantarcı, Hüseyin Çevik, Mehmet Kuvvet, Nuray Yeşilaraz, Ömer Turan, Serkan Türk, Songül Nadir, Yasemin Uzun, Yılmaz Nas ve Zekeriya Saka şiirlerini seslendirdiler. Ayrıca izleyici konuklardan da etkinlik sonunda şiir okumaları oldu. Dernek Başkan Yardımcısı Hasan Kantarcı “Derneğimizin amaçlarından biri de üreten, duyarlı sanatseverleri bünyesine katmaktır. Bu doğrultuda şiir dinletisinde yer alan bildik şair ve yazarların arasında yeni isimlerin de olması anlamlıydı. Böylece bir derneğin kuruluş amacına uygun etkinliğe örnek sunmuş olduk.” dedi.

 

 

 

 

 

 

Dernek Başkanı Mehmet Kuvvet ise “Son aylarda oldukça fazla sayıda etkinlik düzenleyerek Trabzon kültür sanatına katkı sunmaya çalışıyoruz. En son Ankara Trabzon Günlerinde Trabzon’un Kurtuluşunun 101. Yılı Etkinlikleri kapsamında Trabzon Sanatevi Panelinde “Trabzon Edebiyatının Dünü Bugünü” olarak ve kişisel performans olarak da Mehmet Kuvvet’in yazıp oynadığı “Trabzon’dan Öyküsel Portreler” olarak gerçekleştirdik. Bundan sonraki etkinliğimiz Avrasya Üniversitesi’nde ‘Kıyı Bucak Edebiyat” başlığı altında 19 Mart’ta gerçekleştirilecektir” dedi.

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta