TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EKİM 2019 | 11. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİNİN PROGRAMI BELLİ OLDUGÜZ RENKLERİ SANATIN RENKLERİYLE BULUŞUYOR

SANAT GÜNLERİ BAŞLIYOR…

 

Trabzon Sanatevi 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında organize edeceği 11. Uluslararası Sanat Günleri ile ilgili olarak Trabzon Gazeteciler Cemiyetinde basın açıklaması yaparak, etkinlik programını kamuoyu ile paylaştı. Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç ve yürütme kurulu üyelerinden Kenan Atalay, Mehmet Kuvvet, Fethi Yılmaz, Ali Kahveci, Kamuran Tuna, Zafer Baloğlu'nun katılımıyla gerçekleştirilen basın toplantısında sanat günleri programıyla ilgili olarak basın mensuplarına ayrıntılı bilgilendirme yapıldı.

 

 

 

 

 

 

 

Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen, 11. Uluslararası Sanat Günleri 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yurt içinden ve Afganistan, Gürcistan, Rusya, Kuzey Kıbrıs ve İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla yapılacaktır. Bu yıl Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası ve Trabzon Sanayici ve İşadamları Derneği’nin desteklediği 11. Uluslararası Sanat Günlerinin sponsorluklarını Açı Koleji, Gündönümü Tour, Es Davet ve Organizasyon, Karfo Ajans Profesyonel Stüdyo, ana sponsorluğunu Yusuf Rizeli Reklamcılık yapıyor.

 
Trabzon Sanatevi; Uluslararası düzeye taşıdığı sanat günleriyle Trabzon’a yeni bir soluk getirirken, kentin uluslararası düzeyde tanıtımına, kent insanının farklı kültür ve sanat insanlarıyla buluşmasına katkı sağlamaktadır. Dünden bu güne yapılan sanat günleriyle, gerçekleştirilen etkinliklerle kentin tarihinde iz bırakması, kentin tanıtımına, kent insanının farklı kültürlerle ve sanat disiplinleriyle buluşması hedeflemektedir.   

 

Sanat günlerini yaparken amacımız; İnsanların Trabzon’u tercih etmeleri için sebepler yaratmaya çalışmaktır. Bu anlamda sanat günlerinin önemli bir sanatsal faaliyet olduğunu biliyoruz. Endüstrisi, sanayisi, tarımı ve hayvancılığı olmayan ve kurtuluşu turizmde arayan bir kentin en önemli başlıklarından biridir kültürel ve sanatsal etkinlikler. İnsanları kente getirmek için kültürel ve sanatsal etkinliklerle sebepler yaratırken, onları şehirde tutmanın ve kent ekonomisine katkı sağlamanın da bu yolla olacağına inanıyoruz. Bu anlamda uluslararası sanat günlerinin uzun soluklu ve kalıcı olması için yerel yönetimlerimiz başta olmak üzere kentin karar vericilerinin destek olmalarını istiyoruz ve bekliyoruz.

 
Trabzon Sanatevi binasının restorasyonda olması nedeniyle 11. Uluslararası Sanat Günleri, Ortahisar Belediyesi tarafından tahsisi yapılan Hüseyin Kazaz Kültür Merkezinde yapılacaktır.  17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde el sanatları standları, fotoğraf ve resim sergileri, dinleti, söyleşi, panel, imza günleri gibi birçok etkinliğin yanı sıra tiyatro, sinema ve dizi oyuncularından son dönem “İstanbullu Gelin “ dizisinin bıçkın delikanlısı “Garip bey” rolüyle bilinen Devlet Tiyatroları Eski Genel Müdürü tiyatro sanatçısı Tamer Levent, Karadenizli tiplemesiyle birçok projede yer alan Tiyatro ve Sinema Oyuncusu Ruhi Sarı, Dilek Güven, şairlerimizden Yaşar Miraç, Hilmi Yavuz, Gonca Özmen, öykü ve roman yazarları Kemal Varol, Faruk Duman’ın söyleşi ve imza günleri olacaktır.

Konserlerde piyano resitaliyle Rusya’dan soprano Irina Romanovskaya, Gürcistan’dan Kanudosi Caz grubu, sergilerde İran’dan ve Kuzey Kıbrıs’tan fotoğraf sanatçılarının sergisi, sinemada Afganistan’lı yönetmen Abbas Mohammadi’nin “Sessiz Göz Yaşları” film gösterimi gibi bir çok etkinlik yer almaktadır. Yerelde sanatçılarımızın imza günleri, Beyaz Saçlılar konseri, yakın bir tarihte kaybettiğimiz Gazeteci-Yazar Ahmet Şefik Mollamehmetoğlu için Anma programı olarak tasarlanan panelimiz, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneğimizin ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneğimizin fotoğraf ve resim sergileri, ebru ve el sanatları stantları açılacaktır. 
Ünlü ve önemli sanatçıların katılım sağlayacağı, 17-20 Ekim 2019 tarihleri arasında halka açık ve ücretsiz yapılacak etkinliklerimize değerli sanatseverlerimizi bekliyoruz. Bu tarihler arasında kimseye randevu vermeyiniz.  


Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta