TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
ŞUBAT-MART 2020 | KENT KONSEYLERİ, ZİYARETLER VE GENEL KURUL

 

TRABZON BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ VE ORTAHİSAR BELEDİYESİ KENT KONSEYİ

YÜRÜTME KURULU ÜYESİYİZ


Trabzon Sanatevi; 17 Aralık 2019 tarihinde yapılan Trabzon Büyükşehir Belediyesi Kent Konseyi Genel Kurulu ve 14 Ocak 2020 tarihinde yapılan Ortahisar Belediyesi Kent Konseyi Genel Kurulları sonucunda her iki konseyin de yürütme kurulunda görev almıştır. Trabzon'un farklı sanat disiplinlerinde örgütlü en büyük kuruluşu olan Trabzon Sanatevi, kentsel anlamda üstlendiği sorumluluklar ve gerçekleştirdiği etkinliklerle önemli bir işlevi yerine getirmektedir.

  

 

 

 

 

 

 

 

TRABZON SANATEVİ 5. OLAĞAN GENEL KURULUNU YAPTI


Trabzon Sanatevi 5. Olağan Genel Kurulunu 29 Şubat 2020 tarihinde gerçekleştirdi. Binamızın restorasyonda olması nedeniyle üye derneklerimizden Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği ofisinde gerçekleşen genel kurulun divan başkanlığını Sebahittin SARUHAN, üyeliklerini Kamuran TUNA ve Yahya DEMELİ yaptılar. Gerçekleşen seçimde seçilen yeni yönetim ve denetim kurulu üyelerimiz kendi aralarında gerçekleştirdikleri ilk toplantıda görev bölümü yaptılar. Yapılan görev bölümü sonrasında Adnan TAÇ (Başkan), Mehmet KUVVET (Başkan Yardımcısı), Kenan ATALAY (Sayman), Fethi YILMAZ (Sekreter), Adnan AKYÜZ (Yönetim Kurulu Üyesi) olarak görev aldı. Denetleme kurulu asil üyeliklerinde ise Özkan ÖZTÜRK (Başkan), Haydar ÇORUHLU (Denetleme Kurulu Üyesi), Yahya DEMELİ (Denetleme Kurulu Üyesi) olarak görev aldı. 

 


 

TRABZON SİVİL TOPLUMLA İLİŞKİLER MÜDÜRÜ

SALİH SEYYAR TRABZON SANATEVİ YÜRÜTME KURULU ÜYELERİNİ ZİYARET ETTİ

 

Trabzon Sivil Toplumla İlişkiler Müdürü Salih SEYYAR dernek ziyaretleri kapsamında Trabzon Sanatevi üyesi dernek başkanlarımızın bulunduğu yürütme kurulu üyelerini ziyaret etti. Trabzon Sanatevi binasını restorasyonda olması nedeniyle Mizah Sanatı Derneği ofisinde gerçekleşen Ziyarette Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulku üyelerinden Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan ATALAY, Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği Başkanı Adna AKYÜZ, Türkiye Yazarlar Birliği Derneği Trabzon Şubesi Başkanı Kamuran TUNA, Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Fethi YILMAZ, Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan TAÇ, Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Başkanı Mehmet KUVVET,  Karadeniz Yazarlar Birliği Başkanı Sebahittin SARUHAN ve yönetim kurulu üyesi Cansel İpek ŞAHİN hazır bulundu. 

 

10 Mart 2020 tarihinde gerçekleşen toplantıda, dernekler kanun ve yönetmelikleri üzerinde bilgilendirme yapan il müdürü Salih SEYYAR, dernek başkanlarının sorularına cevap verdi ve önerileri not etti. Derneklerin daha aktif ve verimli işler yapması için yapılanmalarında dikkat edilmesi gereken konular üzerinde ve yapılan projeleri üzerinde görüş alış verişinde bulunuldu.


 

 

DERNEKLERİMİZLE İLGİLİ BİLGİLENDİRME


Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan Mizah Sanatı Derneği ve Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği Suriyede askerlerimizin şehit edilmesi ve sonrasında gelişen korona virüs salgını nedeniyle Maer 2020 ayı içerisinde tarihli tiyatro oyunlarını ve ayrıca Mizah Sanatı Derneği geleneksel 8. Görsel Mizahi Yapıtlar sergisini bir başka tarihe ertelemişlerdir. Gelişmeleri ilgili derneklerimizin wep sayfalarından ve facebook sayfalarından takip etmenizi öneriyoruz.

 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta