TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EYLÜL 2020 | TRABZON SANATEVİNDE SON DURUM
TRABZON SANATEVİNDE SON DURUM

 

 

TRABZON SANATEVİ'NDE MUTLU SONA DOĞRU


Trabzon Sanatevi'nin değerli dostları. Kasım 2018 tarihinde restorasyonu yapılmak üzere boşaltılan mekanımızda onarım oldukca uzun sürdü. Trabzon Sanatevi'nin bizlere alışkanlık kazandırdığı birliktelikleri, buluşmaları, sanatsal etkinlikleri özledik. Yorucu kent hayatı içerisinde nefes alabildiğimiz, dinlenme şansı bulabildiğimiz ve kültür-sanat dağarcığımızı zenginleştirebildiğimiz Trabzon Sanatevi mekanında mutlu sona doğru yaklaşıyoruz.

 

 

 

 

 

 

Tarihi mekan; ana bina, bahçesi ve bahçedeki çok amaçlı salonu ile birlikte restorasyona tabi tutuldu. Atıl kalan bölümler işler hale getırıldi. Ana binamız başta olmak üzere çok amaçlı salonumuzun ısınma, aydınlatma ve yalıtım sorunları giderildi. Bütün sistem yenilendi. Verimli kullanabileceğimiz atölyelerimiz oluştu ve bahçemizin taş kaplaması değiştirildi. 

Restorasyon sürecini başından itibaren hassasiyetle takip eden İçişleri Bakanımız sayın Süleyman Soylu, valimiz sayın İsmail Ustaoğlu, Trabzon Milletvekillerimiz Adnan Günnar, Muhammet Balta, Salih Cora, Bahar Ayvazoğlu, Ahmet Kaya, Hüseyin Örs'e, Trabzon Sanatevi'nin kurumsal yapısına verdikleri destekle yanında olan Trabzon Büyükşehir Belediye Başkanı Murat Zorluoğlu, Ortahisar Belediye Başkanı Ahmet Metin Genç'e ve Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M. Suat Hacısalihoğlu'na teşekkür ediyoruz.  

 

 

 

 

 

 

Sayın valimiz İsmail Ustaoğlu'nun yerinde yaptığı incele ve denetimlerle süreci kontrol altında tutan Trabzon Yatrım İzleme müdürlüğüne ve kontrol mühendislerine teşekkür ediyoruz. Sürekli arayarak gelişmeleri soran sanatevi'nin değerli müdavimlerine ve sanat dostlarına teşekkür ediyoruz. Corona virüs salgını nedeniyle restorasyonu uzayan Trabzon Sanatevi'nin yıl sonu itibarıyla bitirilmesi planlanmaktadır. Yönetim olarak yeniden bir düzenleme ile uygulamada görünen eksikliklerin de giderilmesi, idari ve bürokratik işlemlerin tamamlanmasıyle Ocak 2021 tarihinden itibaren mekanımızda olmayı ve en kısa sürede açılışını yaparak, sizlerle birlikte kaldığımız yerden devam etmeyi planlıyoruz.  

 

 

 

Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta