TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Mart 2013
“SATRANÇ” KISA FİLM GÖSTERİMİ VE SÖYLEŞİSİ YAPILDI

Trabzon Sanatevi’nin Mart 2013 ayı programı belli oldu. Sitemizin “PROGRAM - HABER” bölümünde yer alan programın ilk etkinliği “SATRANÇ” isimli kısa film gösterimi ve söyleşisiyle başladı.

Eric Von Baalen’in aynı adlı öyküsünü Müfit Semih Baylan senaryolaştırdığı, Özlem Hayali ve Yıldıray Yıldırım’ın oynadığı “Satranç” kısa filminin gösterimi sanatseverlerin katılımıyla gerçekleşti.

Etiketler: eric von baalen
KADIN POLİTİKALARI ÜZERİNE PANEL.

Trabzon Halkevi'nin organize edeceği panele Pınar Öğünç / Radikal Gazetesi Köşe Yazarı, Arş. Gör. Çağrı Kaderoğlu Bulut / Gazi Ün. İletişim Fakültesi, Fatma Genç / Sendika.org yazarı konuşmacı olarak katılacak. Panel sonrasında kemençe sanatçısı İlknur Yakupoğlu müzik dinletisi yapacak.

DÜNYA KADIN KARİKATÜRCÜLERİNDEN KADIN SORUNLARI KARİKATÜR SERGİSİ

Karikatürcüler Derneği’nin Trabzon ayağında Mizah Sanatı Derneği ve Trabzon Sanatevi ile birlikte organize ettiği kadın karikatürcülerin çizgisyle kadın sorunları konulu uluslararası sergi 9 Mart tarihinde saat 13.00’da sanatevinde açılıyor.

Karikatürcüler Derneği’nin Mizah Sanatı Derneği ve Trabzon Sanatevi ile birlikte gerçekleştireceği etkinlikte 18 farklı ülkeden 52 kadın karikatürcünün eserleri yer almaktadır.Trabzon Sanatevinde 09 Mart tarihinde açılacak sergi 27 Mart tarihine kadar açık kalacak.

DÜNYA KADIN KARİKATÜRCÜLERİNDEN KADIN SORUNLARI KARİKATÜR SERGİSİ AÇILDI

Karikatürcüler Derneği’nin Trabzon ayağında Mizah Sanatı Derneği ve Trabzon Sanatevi ile birlikte organize ettiği kadın karikatürcülerin çizgisiyle kadın sorunları konulu uluslararası sergi 9 Mart tarihinde açıldı.

8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü nedeniyle Trabzon Sanatevinde açılan sergide 18 farklı ülkeden 52 kadın karikatürcünün eserleri yer almaktadır. Sergi eş zamanlı olarak İstanbul Büyükşehir Belediyesi Karikatür ve Mizah Merkezi,Tepebaşı’nda, Çetin Emeç Sanat Galerisi İzmir’de, Eğitim Karikatürleri Müzesi Eskişehir’de, Maden Mühendisleri Odası Lokali Zonguldak’ta açıldı. Trabzon Sanatevinde 09 Mart 2013 tarihinde açılan sergi 27 Mart tarihine kadar açık kalacak.

TÜRKİYE YAZARLAR BİRLİĞİ TRABZON ŞUBESİ ETKİNLİKLERİ

İstiklal Marşımızın kabulünün 92. yılı nedeniyle Araştırmacı - Yazar Muhittin Nalbantoğlu'nun söyleşisi 12 Mart 2013 tarihinde saat:16.00'da sanatevinde...

Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi üyeleri tarafından hazırlanıp sunulacak olan "Dönmeyi Düşünmediler" isimli program 18 Mart 2013 tarihinde saat:14.00'da sanatevinde...

Trabzon, birinci dönem milletvekili Ali Şükrü bey ölümünün 90. yılında bir programla anılacaktır. Araştırmacı-Yazar Veysel Usta'nın sunacağı program 27 Mart 2013 tarihinde saat:18.00'da sanatevinde...

OZAN GARİP AYATA SÖYLEŞİ VE DİNLETİSİ

Sanatevi üyesi derneklerimizden Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği, üyesi olan Ozan Garip Ayata için düzenlediği söyleşi ve şiir dinletisi 16 Mart 2013 tarihinde saat: 14.00'da Şair Zekeriya Saka'nın sunumuyla sanatevinde yapıldı... Ozan, söyleşi sonrasında kitaplarını imzaladı.

Etiketler: ozan,garip ayata
ÇANAKKALE ZAFERİ KUTLANDI ŞEHİTLER ANILDI

Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi, Çanakkale Zaferinin 98. yılını Trabzon Sanatevi'nde coşkuyla kutlarken şehitlerimiz anıldı. Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi başkan ve üyelerinin hazırladığı programa Trabzon Kız Meslek Lisesi ve Özel Ata Koleji öğretmen, öğrenci ve okul idarecileri ile, dernek üyeleri, sanatçılar ve halkımız katılım sağladı.

40 YILLIK KARELER FOTOĞRAF SERGİSİ

Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği üyesi ve eski başkanı, Mizah Sanatı Derneği yönetim kurulu üyesi olan fotoğraf sanatçısı Mustafe Reşat Sümerkan'ın ağırlıklı olarak 1970'li yıllarda çekmiş olduğu fotoğraflardan oluşan sergisi 1 Nisan 2013 tarihinde saat:18.00'da Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezinde açılıyor.

Fotoğraflar siyah-beyaz negatif filmlerden dijital yöntemlerle taranarak fotoğraf kağıtlarına aktarılmış, kimyasal banyolarla görünür hale getirilmiştir.

Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta