TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Mayıs 2011
ŞÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

Trabzon Sanatevi üye Derneklerinden Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneğinin organize ettiği şiir dinletisi ve imza günü salon Garaj'da yapıldı. Dernek üyesi Mehmet Kuvvet, Neriman Calap ve Ömer Turan'ın birlikte gerçekleştirdikleri etkinlikte sanatseverlere şiirlerini okudular, onlarla söyleştiler. Söyleşi sonrasında şairler sevenleri için kitaplarını imzaladılar.


Etiketler: imza,gunu
SANATEVİ YÖNETİM KURURLU EYOF 2011 YÖNETİCİLERİNİ ZİYARET ETTİ

Trabzon Sanatevi yönetim kurulunu oluşturan üye dernek başkanları, 23-30 Temmuz tarihlerinde Trabzon'da yapılacak olan 11. Avrupa Gençlik Olimpik Oyunları nedeniyle kentimizde yapılan çalışmalar hakkında bilgi almak ve tesisleri görmek amacıyla EYOF 2011 Trabzon Genel Koordinatörlüğü Tanıtım ve Halkla İlişkiler Direktörlüğü merkezini ziyaret ettiler. Olimpik oyunların yapılacağı dönemde sanatevinin sanatsal anlamda koyacağı katkılar yeniden gözden geçirildi. Ziyaret sonrasında yetkililerle birlikte yapımı tamamlanmak üzere olan spor tesisleri gezildi.

Etiketler: eof,trabzon,ziyaret
SANATEVİNDE BİR DORTMUND MİSAFİRİ

Almanya Dortmund Belediyesi kültür işlerinden sorumlu başkan yardımcısı Jörg Stüdemann, yetkili birim amirleriyle Trabzon’a geldi. Trabzon Devlet Tiyatrosu’nun davetlisi olarak 12. Uluslar arası Karadeniz Tiyatro Festivali için bir günlüğüne Trabzon’a gelen Jörg Stüdemann, Hüseyin Kaza Kültür Merkezinde ve Devlet Tiyatrosu Haluk Ongan Sahnesinde oyunları izledi, devlet tiyatrosu müdürü Fatih Dokgöz’den festival ile ilgili bilgi aldı. Trabzon’da kaldığı süre içerisinde kendileriyle yakinen ilgilenen Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız ve Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilcisi Adnan Taç ile de birlikte oldular. Programı doğrultusunda Trabzon Sanatevini de ziyaret etti. Ziyaretinde sanatevini gezdi, mekan hakkında ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi aldı. Sanatevini ve yapılanmasını çok beğenen Jörg Stüdemann, bir karikatür sergisi açması için Adnan Taç’ı Dortmund’a davet etti.


Etiketler: sanatevi,dortmund
SANATEVİ DERNEKLERİ KTÜ ATATÜRK KÜLTÜR MERKEZİNDE
KTÜ. Devlet Konservatuarı, üniversite kampüsünde Atatürk Kültür Merkezinde "Baharde sesler, renkler, çizgiler" adıyla bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlik kapsamında Trabzon Sanatevi üye derneklerinden Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği, Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneğinin katılımıyla fotoğraf, karikatür ve resimlerden oluşan sergiler açarak bu etkinliğe destek verdiler. Sergilerin açılışı ve gezilmesinin ardından Devlet Konservatuarı öğretim üyelerinin sunduğu farklı müzik tarzlarından derlenen bir konser verildi. 10 Mayıs tarihinde AKM'de açılan fotoğraf, karikatür ve resim sergileri 14 Mayıs tarihine kadar açık kalacak.


Etiketler: ktü,sergi
3.SANAT GÜNLERİNDE BULUŞALIM...
3. Sanat Günlerinin açılışı 01 Haziran 2011 saat: 18.00 Tüm Sanatseverler davetlidir.
Trabzon Sanatevinin bu yıl üçüncüsünü düzenlediği sanat günleri 01-10 haziran 2011 tarihleri arasında yapılacak. Tüm Etkinlikler sanatevi mekanında gerçekleşecek, tüm halkımıza açık ve ücretsiz olacaktır.
On gün sürecek olan sanat etkinliklerinde Fotoğraf, karikatür, resim ve şiir sergileri, konser, müzik ve şiir dinletileri, panel, söyleşi, imza günleri,
tiyatro, kısa film, saydam gösterileri gibi 45 başlık altında birçok etkinlikgerçekleştirilecektir.
3. Sanat günlerine Trabzon Sanatevi üyesi dernekler, Sanatevi dışından sanatçılar ve sanat kurumları bu etkinlik kapsamında Trabzonlu sanatseverlerle birlikte olacaklar. Trabzon Sanatevi, geleneksel hale getirilen sanat günleriyle, Trabzon'un sanat tarihinde uzun soluklu ve çok katılımlı ulusal düzeyde bir etkinliği gerçekleştirerek bir ilki başarmıştır.
3. ULUSAL SANAT GÜNLERİ DOLU DOLU
Trabzon Sanat Evi’nin sanat günlerini yapmaktaki amacı; sanatsal hareketliliğin yoğun yaşandığı şehrimizde, sanat etkinliklerine farklı bir anlayış getirmek ve etkin bir rol üstlenmektir. Üstlenilen bu rol, sanatın tüm renklerini bir araya getirerek geniş kapsamlı ve uzun soluklu sanat günlerine dönüşmesiyle anlamını bulmuştur.
Trabzon Sanat Evi, birincisini 05-13 Haziran 2009 tarihleri arasında gerçekleştirdiği ve sadece sanat evi üye derneklerinin katıldığı sanat günlerinde 8 gün süreyle yaptığı birçok etkinlikte Trabzonlu sanatseverleri sanatla buluşturmuştur.
2010 yılında yapılan 2. sanat günleri etkinliğinin kapsamı daha da genişletilmiştir. Trabzon ve Trabzon dışında sanat faaliyetlerini sürdüren sanatçılara, sanat grupları ve derneklerine 2. sanat günlerine katılma imkanı sunulmuştur.
Trabzon Sanat Evi’nin kuruluş amaçları doğrultusunda bu yıl gerçekleştirilecek olan 3. ulusal sanat günlerinde; Resim, karikatür, fotoğraf, belgesel, kısa film gösterimleri, tiyatro, Türk Halk ve Türk Sanat Müziği konserleri, müzik dinletileri, söyleşi ve paneller, şiir dinletileri, atölye çalışmaları, imza günleri ve folklor gösterileri yer alacaktır.
Sanat günleri; sanatın gelişmesine ve şehirle kucaklaşmasına, şehrin tanıtımına, sanat izleyicisini kaybetmekle karşı karşıya kalan sanatçılara geri kazanım ve yeni katılımlar sağlamasına katkı verecektir.
01-10 Haziran tarihleri arasında 10 gün sürecek olan 3. Ulusal Sanat Günleri programı aşağıda ayrıntılı olarak yer almaktadır.
RUHİ TÜRKYILMAZ SÖYLEŞİ VE İMZA GÜNÜ

Trabzon Sanatevi üye derneklerinden Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği'nin organize ettiği Ruhi Türkyılmaz söyleşi ve imza günü sanatevi seminer salonunda yapıldı. Sanatseverlerin ve davetlilerin katıldığı etkinlikte dernek başkanı İsmail Fandaklı açış konuşmasını yaparak kısaca Ruhi Türkyılmazı anlattı. Şair Ruhi Türkyılmaz sevenleriyle birlikte oldu, sanat hayatıyla ilgili bilgiler aktardı, şiirler okudu ve onlarla söyleşti. Söyleşinin ardından şiir kitabı "Kuzeyce Flora" ve romanı "Kuzeyce Gül" kitaplarını sevenleri için imzaladı.


Etiketler: ruhi,turkyilmaz
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta