TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Kasım 2014
EĞİTİMCİ-YAZAR CAVAT ÖZTÜRK SÖYLEŞİ...

 

 

Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi'nin düzenlediği, Eğitimci-Yazar Cevat Öztürk'ün konuşmacı olarak katılacağı "Mutluluğa Ulaşmada Kendi İçimize Yolculuk" Başlıklı söyleşisi 15 Kasım 2014 tarihinde saat 14.00'da salon çatıda yapılacaktır.


 

Etiketler:
ORTAHİSAR BELEDİYE BAŞKANINA TEŞEKKÜR

 

Trabzon Sanatevi'nin düzenlediği, Trabzon'un en kapsamlı ve en uzun soluklu sanat etkinliği olan "Sanat Günleri"nin bu yıl düzenlenen 6. Sanat Günleri'ne destek veren yerel yönetim kurumlarından biri de Ortahisar Belediyesi oldu. 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşen ve 19 Ekim akşamı Türk Halk Müziği sanatçısı Sabahat Akkiraz ve Mahmut Uzun'un konseri ile etkinliklerin kapanış finali yapıldı. Sanat günlerine destek olanlar için düzenlenen plaket törenine yurt dışında olması nedeniyle katılamayan Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Sanatevi Yürütme Kurulu Başkanı Adnan Taç ve yürütme kueulu üyeleri Kenan Atalay ve Mehmet Kuvvet tarafından ziyaret edilerek kendisine teşekkür edildi ve plaketi takdim edildi.

 

 

 TRABZON SANATEVİ'NDEN TTSO BAŞKANI M. SUAT HACISALİHOĞLU’NA TEŞEKKÜR PLAKETİ...

 

 

Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulu Üyeleri, 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilen Trabzon sanat Günleri etkinliğine desteklerinden ötürü Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı M.Suat Hacısalihoğlu’na plaket takdim etti. Törende yaptığı konuşmada Hacısalihoğlu, Sanat Günleri etkinliğini Trabzon'da başarıyla yürüten Trabzon Sanatevi yürütme kurulu üyelerine teşekkür etti. Hacısalihoğlu, her zaman bu çalışmaların yanında olduklarını ve bundan sonra da desteklemeye devam edeceklerini vurguladı.

 

 

 

 

 

Hacısalihoğlu, “ Sanat Günleri ilimizde süreklilik kazanmalı ve daha da büyütülmelidir. Bu şehrin kimliği ve kişiliğidir. Her şeyden önemlisini bir kariyeridir. Yoksa sıradan bir şehir oluruz. Şimdi şehirlerin yarışı sadece ekonomide değil kültürel ve sanatsal alanlarda da devam ediyor. Kültür ve sanatta olan yarışta ebetteki şehir olarak organize olmak gerekiyor. Bunu da Trabzon Sanatevi başarıyor.” şeklinde konuştu.

 

 

 


Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulu Başkanı ve Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç, her yıl geleneksel olarak gerçekleştirilen sanat günleri etkinliğinin giderek genişlediğini vurguladı. Önümüzdeki yıllarda etkinliğin daha da gelişeceğini, bu anlamda destek olan kurumların başında gelen Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’na teşekkür ettiklerini söyledi.

 

 

 Ziyarette Trabzon Sanatevi Yürütme Kurulu Başkanı ve Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç’ın yanı sıra Yürütme Kurulu üyesi ve Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı Kenan Atalay, Yürütme Kurulu üyesi ve Trabzon Müzik ve Halk oyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkanı Fethi Yılmaz, Yürütme Kurulu Üyesi ve Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi Başkanı Haydar Çoruhlu, Yürütme Kurulu Üyesi ve Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Başkanı Mehmet Kuvvet bulundu.

İŞ ADAMLARIMIZA TEŞEKKÜR....

 

 

Trabzon Sanatevi, yıl içerisinde gerçekleştirilen sanatsal etkinliklerin yanı sıra geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 6.sını gerçekleştirdiği sanat günlerinde birçok ünlü ismi yine Trabzonlu sanatseverlerle buluşturdu. 13-19 Ekim 2014 tarihleri arasında gerçekleşen 6. Sanat Günlerinde; ülkemizin sinema, tiyatro, müzik, edebiyat gibi sahne sanatı ve yazım sanatı alanında ünlü isimleri 7 gün süreyle sanatseverlerle birlikte oldular. Sanatevi yürütme kurulu Başkanı Adnan Taç ve yürütme kurulu üyesi Kenan Atalay, 6. Sanat Günlerinin gerçekleşmesinde maddi ve lojistik destek sağlayan kurum ve kuruluşları ziyaret ederek teşekkür plaketi verdiler.

 

 

 


Bu kapsamda ziyaretlerini Hekimoğlu Döküm A.Ş. ne yaparak Celil Hekimoğlu ile, Or-Na İnşaat Ltd. şirketine yaparak Naci Orhan ile görüştüler. Trabzon’un ünlü iş adamları Trabzon Sanatevi’nin bu güne kadar gerçekleştirdiği etkinlikleri önemsediklerini, bu alanda Trabzon’a önemli değer kattıklarını, işlerinin yoğunluğu nedeniyle etkinliklere katılamasalar da basından ve hazırlanan programlardan yapılan işin ciddiyetini gördüklerini belirterek emeği geçenlere teşekkür ettiler. Görüşmelerde iş adamlarımızın duyarlılıkları, kentlerin kültür ve sanat alanında da yarıştıkları günümüzde, gelecek için umut ışığı oldukları belirtilerek verdikleri destekten dolayı teşekkür edilerek plaketleri takdim edildi.

 

 

Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta