TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Şubat 2015
TLYD SANAT MÜZİĞİ KONSERİ...

 

Trabzon Sanatevi üyesi derneklerimizden olan Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği 2015 Sanat sezonunda ilk Türk Sanat Müziği Konseri ile sanatseverlerin karşısına çıkıyor. Konser 15 Şubat 2015 tarihinde saat:19.30'da Şef Özdemir Hafızoğlu yönetiminde, KTÜ.Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde gerçekleşecek. Konser tüm sanatseverlere açıktır.

 

 

 

SANATEVİ DERNEKLERİ ANKARA ETKİNLİKLERİNDE...

 

Geleneksel hale getirilerek her yıl Ankara’da düzenlenen “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri Fuarı-9”a bu yıl sanatevi dernekleri katılarak etkinliklerini gerçekleştirecekler.

19-22 Şubat 2015 Tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşecek etkinliklere Trabzon Sanatevi derneklerinden Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Sanat Müziği Konseri, Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği, Halk Müziği Konseri, Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği, iki söyleşi ve Trabzon Sanatevinin Katkılarıyla hazırlanan eski Trabzon fotoğrafları sergisiyle katılıyor. Etkinlik ayrıntılarını “Aylık/Yıllık Programlar” bölümünde bulabilirsiniz…

 

 

 

HER YÖNÜYLE TRABZON ETKİNLİKLERİ FUARI-9

 

 

Geleneksel hale getirilerek her yıl Ankara’da düzenlenen “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri Fuarı-9”a bu yıl sanatevi dernekleri katılarak etkinliklerini gerçekleştiriyorlar...

19-22 Şubat 2015 Tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleşen etkinliklere Trabzon Sanatevi derneklerinden Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Sanat Müziği Konseri, Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği, Halk Müziği Konseri, Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği iki söyleşi ile ktılırken Trabzon Sanatevinin Katkılarıyla hazırlanan eski Trabzon fotoğrafları sergiside Trabzon Sanatevi standında fuar katılımcılarının beğenisine sunuluyor.

 

 

 

 

İFKARE FİLM GÜNLERİ SALON GARAJ'DA BAŞLADI...

 

İstanbul İfkare film günleri sanatevimizin "Salon Garaj"da başladı. Gösterimlerle ilgili ayrıntılı bilgiyi "Aylık/Yıllık Program" bölümünde bulabilirsiniz. Giriş için biletleri sanatevinden temin edebilirsiniz.

 

 

 

ŞAİR NECDET TAŞKIN ŞİİR DİNLETİSİ...

 

 

Trabzon Sanat Evi; Balıkesir doğumlu, genç şair, Necdet Taşkın'ı şiir sever dostlarla buluşturuyor. 2014 yılında çıkardığı " Aşk Sözüyle" şiir kitabından bölümler okuyacak müzik eşliğinde. Şiir yolcusunun şiir olmuş yaşamından örnekler bulacaksınız. Sohbet ve söyleşi tadında şiirsel bir kaç saat yaşayacaksınız.

Şair 2010 yılında Trabzon'a yerleşen Necdet Taşkın "Yeşilin bin tonu, denize kıyısı olan mavi-yeşil kent. Doğanın güzelliğini esirgemediği Trabzon, bir çok sanatın ve sanatçının tarihte ve günümüzde bağrından çıkardığı şirin memleketi. Göç ettim, Ege'den Trabzon'a; Hayret eder, gelen, geçen görünce." 28 Şubat 2015 tarihinde saat:14.00'da Trabzon Sanatevi'nde yapılacak dinletisine tüm sanatseverler davetlidir.

 

 

 

Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta