TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Mart 2015
GUGULUMDAKİLER TİYATROSU BÜYÜK BEĞENİ İLE İZLENİYOR...

 

 

Trabzon Sanatevi üyesi derneklerimizden olan Mizah Sanatı Derneği'nin Gugulumdakiler Tiyatrosu 2015 sanat sezonunda oynadığı "Biz Bunu Çok Düşündük" iki perdelik komedi oyunu ile büyük beğeni toplamaya devam ediyor. Tiyatroseverlerden büyük ilgi gören oyunun büyük salonlarda kesinleşen oyun tarihleri şöyle; Akçaabat Belediyesi Erol Günaydın Tiyatro Festivali Erol Günaydın Sahnesi (10 Mart 2015 saat:19.00) Trabzon Devlet Tiyatrosu (25 Mart, 31 Mart, 08 Nisan, 22 Nisan 2015) KTÜ.), Hamamizade İhsanbey Kültür Merkezi (13 Mart 2015), KTÜ.Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezi (25 Nisan 2015) Oyunlar için irtibat noktaları; Trabzon Sanatevi, Derya Kitabevi, Ra Kitabevi, Kalender Kafe&Restoran...

 

 

 

3. GÖRSEL MİZAHİ YAPITLAR SERGİSİ AÇILIYOR

 

Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan Mizah Sanatı Derneği, Trabzon İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile birlikte düzenlenen 3. Görsel Mizahi Yapıtlar Sergisini bu yıl da açıyor. Trabzon Sanatevi üyesi derneklerden Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği ve Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği’nin desteklediği sergi 06-14 Mart 2015 tarihleri arasında Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde açılacak.


Trabzon’u diğer illerden ayrıcalıklı yapan şüphesiz yüzünün mizaha dönük olmasıdır. Bu vizyona sahip olan Trabzon insanı, nüktedanlığı ile mizahın Temel’i, Trabzon ise mizahın başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Karikatür, fotoğraf ve heykel’in bir arada sunulduğu mizahi içerikli sergi 06 Mart 2015 tarihinde saat 17.30’da Kültür ve Turizm Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde sanatseverlerle buluşuyor.

DOKA GENEL SEKRETERİNİ ZİYARET ETTİKTrabzon Sanatevi Yürütme Kurulu Başkanı Adnan Taç, Yürütme Kurulu üyeleri Kenan Atalay, Haydar Çoruhlu ve Fethi Yılmaz ile birlikte Doğu Karadeniz Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Çetin Oktay Kaldırım'ı makamında ziyaret ettiler. Ziyarette, DOKA'nın 6. Sanat Günlerine verdiği teknik desteğe teşekkür edilerek Genel Sekretere plaket takdim edildi.
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MUHAMMET BALTA SANATEVİNİ ZİYARET ETTİ...

 

Trabzon'da İl Genel Meçlisi üyeliği, İl Genel Meçlisi Başkanılığ, Ak Parti İl Başkanlığı yapmış olan, Çevre ve Şehircilik Bakan yardımcısı görevinde iken millet vekili aday adaylığı için görevinden ayrılan Muhammet Balta Kültür ve sanat alanında Trabzon'un en büyük ve en etkin sivil toplum kuruluşu olan Trabzon Sanatevi'ni ziyaret etti. 

 

 

 

Ziyaretinde Trabzon Sanatevi başkanı Adnan Taç, yürütme kurulu üyelerinden Kenan Atalay, Ali Kahveci, Haydar Çoruhlu ile kentin kültürel ve sanatsal faaliyetleri, sorunları ve beklentileri üzerine sohbet ettiler. Trabzon Sanatevi'nin kuruluşunda mevcut mekanın tahsisinde başta dönemin Bayındırlık ve İskan Bakanı olan Faruk Nafiz Özek ve dönemin İl Genel Meçlisi Başkanı olan Muhammet Balta'nın önemli katkılarının olduğuna vurgu yapıldı. Kent hassasiyetlerini bilen Muhammet Balta'nın milletvekili seçilmesi halinde daha bilinçli ve duyarlı davranacağı düşüncesi paylaşıldı ve kültür-sanat etkinlikleri üzerine ayrıntılı sohbet edildi.

 

 

 

 DÜNYA EMEKÇİ KADINLAR GÜNÜ SERGİSİ...

 

 

Karikatürcüler Derneği'nin katkılarıyla, Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği ve Mizah Sanatı Derneği'nin birlikte açtıkları "Kadın Karikatürleri" sergisi Trabzon Sanatevinde açıldı. Trabzon Sanatevi'nin bahçesinde açılan sergide 30 adet karikatür yer almaktadır. Sergi 30 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak.
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI ZEYNEP ÇEBİ SANATEVİNİ ZİYARET ETTİ...Diş hekimi olarak Araklı'da görev yapan Zeynep Çebi de bu dönem yapılacak Milletvekilliği genel seçimlerinde aday adayı oldu. Bu süreçte sanatevini ziyaret eden Zeynep Çebi, Sanatevi ve Mizah Sanatı Derneği Başkanı Adnan Taç ve Mizah Sanatı Derneği üyeleriyle bir araya geldi. Her zaman olduğu gibi sohbetin ağırlık noktası yine sanat oldu....
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta