TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Nisan 2015
MİLLETVEKİLİ ADAY ADAYI MEHMET ATALAY SANATEVİNİ ZİYARET ETTİ...

 

Bir çok görevde bulunduktan sonra, Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü görevi sonrasında Basın İlan Kurumu Genel Müdürlüğü görevinde iken ayrılarak milletvekili aday adayı olan Mehmet Atalay beraberindekilerle birlikte Trabzon Sanatevi'ni ziyaret etti. Sanatevi Yürütme Kurulu başkanı Adnan Taç ile uzunca bir süre sohbet ettiler. Ziyaret sırasında yine Adnan Taç'ın başkanı olduğu Mizah Sanatı Derneği yönetim kurulu üyeleri ve aynı zamanda derneğin Gugulumdakiler Tiyatrosunun oyuncuları olan Ali Kemal Yılmaz ve Tamer Küçük de bu sohbete katıldılar.
Birçok basın organında çalışan, spor amaçlı büyük organizasyonlara başkanlık, kurul üyeliği ve danışmanlık yapan Mehmet Atalay ile kentin kültür ve sanatı üzerine ayrıntılı bir görüşme gerçekleştirildi.

FOTOĞRAFLARIN DİLİ İLE TRABZON...

 

Rus kuvvetlerinin Trabzon'u işgali günü yıldönümüne rastlayan günde Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi'nden belgesel sunumu. Araştırmacı Yazar Hüseyin Albayrak'ın hazırlayıp sunacağı "Fotoğrafların Dili ile Eski Trabzon" konulu söyleşi ve sunumu 18 Nisan 2015 cumartesi günü saat 15.00-17.00 saatleri arasında Trabzon Sanatevi salon çatı'da gerçekleştirilecektir. Etkinlilğimiz bütün Trabzon halkına açıktır.


 

MİLLETVEKİLİ ADAYI SÜLEYMAN SOYLU'NUN ZİYARETİ...Genel seçim sürecinin hız kazandığı şu günlerde alan çalışmalarını hızlandıran milletvekili adaylarının ziyaretleri devam ediyor. AK Parti Trabzon 1. Sıra milletvekili adayı Süleyman Soylu yaptığı ziyaretler çerçevesinde Trabzon’un en önemli sanat kurumu olan Trabzon Sanatevi’ni ziyaret etti.

Süleyman Soylu’nun ziyaretinde eski bakanlardan milletvekili Faruk Nafiz Özak, AK Parti İl Başkanı Haydar Revi, Vakıflar Bölge Müdürü Mazhar Yıldırımhan, partililer eşlik etti. Yapılan ziyarette Trabzon Sanatevi Başkanı Karikatürist-yazar Adnan Taç, yürütme kurulu üyelerinden Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi Başkanı Yazar-şair Haydar Çoruhlu ve Şair Kamuran Tuna, Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği Başkanı Yazar Esma Ala Türkmen, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Fotoğraf Sanatçısı Feridun Aydın, Mizah Sanatı Derneği Başkan Yardımcısı Karikatürist-oyuncu Tamer Küçük ve yönetim kurulu üyesi oyuncu Ali Kemal Yılmaz, Trabzon Şehir Tiyatrosu Başkanı oyuncu Adnan Akyüz ve sanatçılar katıldı.


Karşılıklı sohbet havası içerisinde geçen ziyarette, başkan Adnan Taç; sanatevi ve yapılan etkinlikler hakkında bilgi verdi. Sanatsal alanda yerel yönetimler ve genel anlamda devlet politikaları üzerine düşüncelerini dile getirdi. Süleyman Soylu; Sanat insanlarının kentlere ve dolayısı ile ülkeye katacakları değerlerin önemli olduğunu, sanat insanlarını kendi hareket alanında verimli kılmak gerektiğini söyledi. Bu anlamda sanatevi’nin sanat faaliyetlerini ve sanat günleri gibi çok çeşitli ve uzun soluklu sanat etkinliğini sürdürülebilir hale getirmesini önemli bulduğunu söyledi. Konuşmalara zaman zaman katkı veren milletvekili Faruk Nafiz Özak; kentlerin sanat hayatı, Trabzon sanatevi, yerel yönetimler ve sanat üzerine düşüncelerini paylaştı.Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta