TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Kasım 2015 Mozaik Sergisi
TRABZON'DA İLK MOZAİK SERGİSİ AÇILDI...

 

 

Trabzon’un sanat tarihine ilk açılan mozaik sergisi olarak geçen serginin açılışına sanatçıların yanındayız nutukları çeken hiçbir yerel yönetici katılmadı. Trabzon Sanatevi, Trabzon’da bir ilkin yaşanmasına öncülük etti. Trabzon’un sanat geçmişinde bu güne kadar açılmayan bir serginin açılışının gerçekleşmesine ev sahipliği yaptı.

Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan TAÇ, “Mozaik sanatı birçok ilde ve ülkede yaygın bir sanat olarak yapılıyor olmasına karşın, Trabzon bu sanat alanında yok durumdadır. Bu güne kadar Trabzon’da mozaik sanatı üzerine bir sergi açılmadı. Bir ilkin gerçekleşmesini ve kentin sanat tarihine ilk mozaik sergisi olarak geçmesini sağladığımız için mutluyuz.” Dedi.


 

 

 


Trabzon Sanatevi; Trabzon’da yaşamını sürdüren Rusya Federasyonu vatandaşı Liliya GORBATSEVICH ve Türkiye’den Gaziantep’li sanatçı Ökkeş TEKİN’i Trabzon’da buluşturarak tarihinde ilk mozaik sergisinin açılmasını da gerçekleştirmiş oldular.

 

 

 

 

 


Kötü hava şartlarının olumsuz yönde etki ettiği sergi açılışına Trabzon’un yerel yöneticilerinden hiç kimsenin katılmadığı dikkat çekerken, Rusya’nın Trabzon Başkonsolosu Dmitry TALANOV, eşi ve konsolosluk çalışanları, İran’ın Trabzon Başkonsolos Yardımcısı Rahman GHADERİ ve konsolosluk çalışanları, Trabzon Sanatevi üyesi dernek başkanları, sanatçılar ve sanatseverler katıldı. 

 

 


Doğal taş ve cam işlemelerden oluşan mozaik sergisinde 30 eser yar almaktadır. 13 Kasım 2015 saat 18.00’da açılan sergi 22 Kasım 2015 tarihine kadar açık kalacak.


Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta