TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Aralık 2015 Yeni Film Çekimi Sanatevinde... Acara Özerk Cumhuriyetinden ziyaret
ACARA ÖZERK CUMHURİYETİNDEN ZİYARETCİMİZ VARDI.

 

Trabzon Sanatevini eşi ile birlikte daha önce ziyaret eden Batum Türkiye Başkonsolosu Tasin Temizkan ile kültürel ve sanatsal alanda yapılabilecek etkinliklerle ilgili görüş alış verişinde bulunulmuştu.

Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğü ile Batum Türkiye Başkonsolosluğu işbirliği ile organize edilen ''Trabzon-Batum Sanat Buluşması'' etkinliği kapsamında Güzel Sanatlar Galerisi'nde, Ressam Hasan Helismishi'nin eserlerinden oluşan sergi açıldı.


Sergini açılışına Trabzon Valisi Abdil Celil Öz, Gürcistan Acara Özerk Cumhuriyeti Hükümet Başkanı Arcil Khabadze, Acara Özerk Cumhuriyeti Yüksek Şura Başkanı Avtandil Beridze, Eğitim, Kültür ve Spor Bakanı Giorgi Tavamaişvili, Bakan Yardımcısı Natia Sirabidze, Batum Başkonsolosu Yasin Temizkan ve eşi, Büyükşehir Belediye Başkanı Orhan Fevzi Gümrükçüoğlu, İl Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Kültür Ateşesi Elife Yeşil, İl Emniyet Müdürü Murat Köksal ile çok sayıda davetli katıldı.

Bu etkinlikler kapsamında Trabzon'da bulunan heyet üyelerinden Acara Özerk Cumhuriyeti Eğitim, Kültür ve Spor Bakan Yardımcısı Natia Sirabidze, Batum Başkonsolosluğu Eğitim ve Kültür ataşesi Elife Yeşil, İl Kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Feyhan Kurnaz Trabzon Sanatevi'ni ziyaret ederek sanatevi başkanı Adnan Taç'dan 2016 yılı içerisinde Gürcistan da yapılabilecek sanatsal etkinliklerle ilgili görüşme yaptılar.
YENİ FİLM ÇEKİMİ SANATEVİ'NDE...

 

Trabzon'lu ödüllü ve ünlü sinema yapımcısı ve yönetmeni Tayfun Pirselimoğlu yeni çekeceği film için çalışmaları çoktan başlattı. 2016 yılı içerisinde çekeceği filmin önemli bir bölümü sanatevi mekanında geçecek. Ekibiyle mekan yeri incelemeleri için Trabzon'a gelen yönetmen Tayfun Pirselimoğlu'nun ekibinde dünyaca ünlü yunanlı yönetmen Theo Angelopulos filmlerinin görüntü yönetmenliğini yapan Andreas Sinanos'da bulunuyor. Ünlü görüntü yönetmeni Andreas Sinanos, 4. Sanat Günlerinde Trabzon Sanatevi'nin konuğu olarak Trabzon'a gelmişti.Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta