TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Aralık 2015 Vali Abdil Celil Öz'ü ziyaret ettik
VALİ ÖZ, TRABZON SANATEVİ BİR MARKADIR...

 

 

Trabzon Sanatevi geleneksel hale getirdiği ve bu yıl 03-10 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşen 7. Uluslararası Sanat Günlerini sanat ile dolu dolu geçirdi. Sahne sanatları, görsel sanatlar, yazım sanatı alanında yerel, ulusal ve uluslararası boyutta sanatçıları ve sanat gruplarını konuk eden Trabzon Sanatevi her zaman olduğu gibi yine başarılı bir sezon geçirdi. 

 

 

 

7. Uluslararası Sanat Günleri "3 Tenorler"in muhteşem konseri ile kapandı. Kapanış konseri öncesinde Trabzon Sanatevi’ne ve sanat günlerine destek veren, sponsor olan kurum ve kuruluşların yöneticilerine sanat günlerine özel hazırlanan heykelciklerin takdimi yapıldı. Kapanış törenine katılamayan Trabzon valisi Abdil Celil Öz'ün sanat günleri heykelciği, sanatevi başkanı Adnan Taç, yürütme kurulu üyeleri Kenan Atalay ve Fethi Yılmaz'ın makamda ziyaretleriyle kendisine takdim edildi.

 

 

 

 

Ziyarette, Trabzon Sanatevi'nin kültür ve sanat etkinlikleri alanında kent hayatına önemli katkıları olduğunu söyleyen vali Abdil Celil Öz, sanatevi'nin yaptıkları ve başarısıyla alanında bir marka olduğunu söyledi. Görüşmede, kentin kültür ve sanat hayatının halkla daha iç içe olması yönünde eksikler olduğunu, daha verimli ve etkin sonuçların alınması için valinin başkanlığında Trabzon merkezli kültür ve sanat alanı ile ilgili olan kurum ve kuruluşların, belediyelerin ve sanatevi yöneticilerinin belli dönemlerde bir araya gelmelerinin faydalı olacağı konusunda görüş birliğine varıldı.


 

Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta