TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
ŞUBAT 2016 | Gazeteci-Yazar Hasan Kalyoncu İmza Günü... Kemençe Yapımı Kursu Verilecek...
KEMENÇE YAPIMI KURSU BAŞLIYOR...

 

Kültür ve Turizm Bakanlığı ve Anadolu sigorta işbirliği, Trabzon Sanatevi'nin ev sahipliğinde "Bir Usta Bin Usta" sosyal sorumluluk projesi kapsamında "Kemençe Yapımı" kursu başlıyor. Başvuru formları Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğünden ve Trabzon Sanatevi'nden temin edilebilecek ve 19 Şubat 2016 tarihine kadar Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğüne teslim edilecektir.

 

 

 

 


Yöremizin kaybolmaya yüz tutmuş olan kültürel mirası kemençe yapımı için yeni ustalar yetiştirmek amacıyla verilecek olan eğitime katılım ücretsiz olacak ve eğitim aşamasında kullanılacak malzeme proje bütcesinden karşılanacaktır.
Milli Eğitim Bakanlığı, halkeğitim esasları doğrultusunda verilecek kurs sonunda katılımcılar resmi sertifika sahibi olacaklardır. Ayrıntıları Trabzon Kültür ve Turizm Müdürlüğünden öğrenebilirsiniz...
Kültürel mirasımızı yaşatmak adına kursa katılımınızı bekliyoruz. Katılım en fazla 20 kişi ile sınırlı tutulacaktır.

GAZETECİ-YAZAR HASAN KALYONCU İMZA GÜNÜ....

 


Gazeteci-Yazar Hasan Kalyoncu'nun muhacirlik yıllarını kaleme aldığı "Önce Annelerini Vur" isimli romanı 13 Şubat 2016 tarihinde 14.00-16.00 saatleri arasında Trabzon Sanatevi'nde yapılacak.
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta