TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
MAYIS 2016 | Sanatevine Plaket... TLYD 80. Yıl Etkinlikleri / Sanatevi Atölyesi Resim Sergisi Açıldı...
TLYD, TRABZONUN KÜLTÜR BELLEĞİNDE 80 YIL...

 

 

 

Trabzon'un ve Trabzon Sanatevi'nin köklü derneklerinden biri olan Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Trabzon'un kültür ve sanat hayatında 80. Yılını doldurmanın haklı gururunu yaşarken bunu 80. yılına yakışır bir dizi etkinlikle kutluyor.


Bu etkinlikler, bünyesinde çalışmalarını sürdürmekte olan Türk Halk Müziği, Türk Sanat Müziği konserlerinin yanı sıra, Trabzon'a davet edilen Kopuz Oda orkestrası konserleri ile tamlayacak. Konserlerin yanı sıra derneğin 80 yıllık geçmişine ışık tutan söyleşi, Trabzon Sanatevi bahçesinde ve KTÜ Osman Turan Kongre ve Kültür Merkezinde açılan fotoğraf sergileri de yer alaıyor.

 

 

SANATEVİ RESİM ATÖLYESİ SERGİSİ AÇILDI...

 

Trabzon Sanatevi'nin ev sahipliği yaptığı, resim öğretmeni Pervin Sarıalioğlu'nun eğitimini verdiği resim atölyesi katılımcılarının eserlerinden oluşan resim sergisi 13 Mayıs 2016 tarihinde sanatevi salon garaj'da açıldı.

Serginin açılışına Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Ortahisar Belediye Meclisi Başkanı Nusrert Onur, Sanatevi yürütme kurulu üyeleri, çok sayıda sanatçı ve sanatsever katıldı.

Sergide Banu Kirbaş, Canan Esercan, Derya Aktaş Demir, Ebru Öztürkler Aydın, Gülcan Derya, Semanur Malkoç, Semra Demir Özer, Tuba Özlü'nün Kasım 2015-Mayıs 2016 tarihleri arasında atölye çalışmalarında yapılmış olan resimlerinden oluşmaktadır. Sergi açılışını Kültür ve Turizm Müdürü İsmail Kansız, Ortahisar Belediye Meçlisi Başkanı Nusret Onur ve Trabzonspor Kulübü eski Başkanı Ahmet Celal Ataman birlikte yaptılar. Sergi 20 Mayıs 2016 tarihine kadar açık kalacak.ÜÇGEN FİLM YAPIMEVİ'NDEN SANATEVİNE PLAKET...

 

 

Yönetmenliğini Adem Kılıç'ın yaptığı "Oflu Hocanın Şifresi-2" filminin galası Trabzon Form AVM'de yapıldı. Filme oyuncu seçimleri, film mekanı ve film çekimleri sürecinde ev sahipliği yapmasından ötürü Trabzon Sanatevi'ne plaket verildi. Protokolün, işadamları, sanatçılar ve basın ordusunun katıldığı gala gecesinden Trabzon Sanatevi adına takdim edilen plaketi başkan Adnan Taç aldı.
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta