TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EKİM 2016 | 8.ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ ÇOŞKULU BAŞLADI...
SANAT GÜNLERİ'NİN ÜNLÜ İSİMLERİ TRABZON'DA...

 

Trabzon Sanatevi tarafından organize edilen 8. Uluslararası Sanat Günleri yurt içinden ve Azerbaycan, Gürcistan, Rusya, İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla başladı. Bu yıl ana sponsorluğunu ANADOLU SİGORTA’nın üstlendiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı ve yerel yönetimlerin ve kuruluşların desteklediği 8. Uluslar arası sanat günleri Vali Yardımcısı Şükrü Kara, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Akkaya, Ortahisar Belediye Başkanı Av. Ahmet Metin Genç, Kültür ve Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, İran, Rusya ve Gürcistan’ın Trabzon Başkonsolosları, Sanatevi Başkanı Adnan Taç ve yönetim kurulu üyeleri, yerel yöneticiler STK temsilcileri, sanatçılar ve davetlilerin katılımıyla açıldı.

 

 
Protokol konuşmaları sonrasında fotoğraf, karikatür, resim ve şiir sergilerinin açılışları gerçekleştirildi. İran’dan ve Rusya’dan etkinliklere katılan sanatçıların fotoğraf, resim ve dekoratif al sanatları sergisi Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü Güzel Sanatlar Galerisinde açıldı. Sergi açılışında Rusya, İran Başkonsolosları, vali yardımcısı Şükrü Kara, kültür Turizm Müdürü Ali Ayvazoğlu, Sanatevi Başkanı Adnan Taç bulundu. Sergiye, sanatçılar, sanatseverler yoğun ilgi gösterdi.

  

 

Salon etkinliklerinde Yazar-Sinema eleştirmeni Atilla Dorsay “Türk Sinemasının 100.Yılı” başlıklı söyleşisinde geçmişten günümüze Türk sinemasını, yaşananları, starları ile ilgili anıları anlattı. Yoğun dinleyici katılımının olduğu programda yeşilçam’ın arka yüzü ve Türk sinemasının inişli çıkışlı yılları bilinmeyen yönleriyle aktarıldı. İlk günün son programı ise salonun tıklım tıklım dolduğu Gürcistan’dan gelen Caz Grubu’nun muhteşem konseriyle son buldu.
 

 

Trabzon Sanatevi’nin düzenlediği 8. Uluslar arası Sanat Günlerinin 2. Gününde Yazar-Şair Nihat Behram, Müzisyen Halük Çetin ve Rus Pop sanatçısı Anna Savvova konseri büyük ilgi gördü. Trabzon Sanatevi’nin düzenlediği 8. Uluslararası sanat günleri tüm coşkusu ile devam ediyor. Etkinliklerin 2. Gününde söyleşi ve kısa film gösterilerinin yanı sıra Yazar-Şair Nihat Behram ve Müzisyen Haluk Çetin’in birlikte sundukları “Şiir-Müzik” dinletisinde Nihat Behram şiirlerini seslendirdi, Haluk Çetin şiirlerden derlenmiş parçaları sesi ve gitarı ile muhteşem bir dinletiye dönüştürdü.

 

Gecenin son programı Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi’nde nefis bir konserle devam etti. Sanat Günlerine Rusya’dan davet edilerek katılan pop sanatçısı Anna Savvova dinleyenlere harika sesiyle muhteşem bir konser verdi. Gecenin repertuvarını batı pop parçaların yanı sıra kafkas tarzı, romantik ve slov parçaları sıralayarak dinleyenlere güzel bir geçe yaşattı. 


Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta