TRABZON SANATEVİ - Aylık / Yıllık Program
AYLIK/YILLIK PROGRAM
TRABZON SANATEVİ 2011 YILI GENEL ETKİNLİKLER
31/12/2011
OCAK 2011
 
07 Ocak 2011
Trabzon Sanatevi’nde 11 Ekim 2010 tarihinde başlayan kazaziye eğitimine, farklı yaş gruplarından oluşan 20 öğrenci ve ev hanımı bayan katıldı. Eğitim süresince, eğitime katılanlara maddi desteğin sağlandığı kazaziye eğitimi, günde 5 saatten Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere toplamda 36 gün ve 180 saat sürdü. Kazaziye eğitimine katılan ev hanımlarının eğitim süresince yaptıkları ürünler Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Anadolu Sigorta yetkililerinin de katılımı ile 07 Ocak 2011 tarihinde Trabzon Sanatevi salonunda açıldı ve belge töreni yapıldı.
 
07-30 Ocak
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi "Şiir Sergisi" Sanatevi bahçesinde sergilendi.
 
08 Ocak 
Fotoğraf sanatçıları Mehmet Ayan, Ali Kahveci, Resül Tüfenk saydam gösterileri salon Garaj’da yapıldı.
 
20 Ocak 
"Benim Kentim"  Projesinin Trabzon ayağını gerçekleştiren Minna Henrikson Proje sonrası izlenimleri almak üzere seminer salonunda bir toplantı taptı.
 
01-23 Ocak
Trabzon Sanatevi 3. Dönem Sinema Atölyesi "Sinemacılık Eğitimi" her hafta Çarşamba 18.00-20.00 ve Pazar günleri 13.00-15.00 saatleri arasında olmak üzere yapıldı.
 
 
ŞUBAT 2011
 
01-28 Şubat
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Üyelerinin oluşturduğu Kuzey sanat Grubu'nun fotoğraf sanatı üzerine sohbet toplantıları her hafta salı günü sanatevi seminer salonunda yaptı.
 
12 Şubat
Orta Hisar Kentsel Dönüşüm projesi mimari yöneticileri ve sanatevi yönetimi proje üzerine bilgilendirme toplantısı yaptılar.
 
19 Şubat
Yasin Hayal ve Mehmet Alemdağ'ın objektifinden oluşturulan fotoğraf saydam gösterisi sanatevi "Salon Garaj"da yapıldı.
 
19-22 Şubat
Trabzon Sanatevi, bu yıl beşincisi düzenlenen ve 19-22 Şubat 2011 tarihleri arasında gerçekleştirilen Ankara “Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri” Fuarına katıldı. Fuarda karikatür, resim, fotoğraf, kitap sergileri açıldı, imza günleri yapıldı ve konser verildi. 
 
 
MART 2011
 
19-20 Şubat
KTÜ. Kitap ve Sosyal Araştırmalar Kulübü müzik dinletileri, saydam gösterileri ve söyleşi etkinliği “Salon Garaj”da yapıldı.
 
 
NİSAN 2011
 
30 Nisan
Yazar Şair Ruhi Türkyılmaz imza günü ve söyleşisi seminer salonunda yapıldı.
 
 
MAYIS 2011
 
07 Mayıs
Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği, şair Neriman Çalap, Mehmet Kuvvet, Ömer Turan şiir dinletisini “Salon Garaj”da yaptı.
 
10-14 Mayıs
KTÜ. Devlet Konservatuarı, üniversite kampusu Atatürk Kültür Merkezinde "Baharde sesler, renkler, çizgiler" adıyla bir etkinlik düzenledi. Bu etkinlik kapsamında Trabzon Sanatevi üye derneklerinden Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği, Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği, Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği, Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneğinin katılımıyla fotoğraf, karikatür ve resimlerden oluşan sergiler açtı.
 
19 Mayıs
Türkiye Gençlik Birliği “Gençlik Buluşması ve Müzik Dinletisi” etkinliğini “Salon Garaj”da yaptı.
 
23-30 Mayıs
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği, eğitim verdiği Sürmene Lisesi karikatür Atölyesi öğrencilerinin “Çizgili Bir Yol” karikatür sergisini sanatevi bahçesinde açtı. 
 
28 Mayıs
Şair Keramettin Bayram, “Bir Sevda Türküsü” isimli ilk şiir kitabının imza günü ve söyleşisini “Salon Garaj”da yaptı.
 
 
HAZİRAN 2011
 
01 Haziran 3. Sanat Günleri
18.00 Açılış
- Halk Oyunları Gösterisi
Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği
 
- Protokol Konuşmaları
 
- Sergi Açılışları
 Fotoğraf Sergisi 
 Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
  
-Resim Sergisi
Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği
Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği
 
-Karikatür Sergisi
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
 
-Şiir Sergisi
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi
 
20.00 Dans Gösterisi
Tan Sağtürk Bale ve Dans Eğitim Merkezi
“Latin Dansları”
 
02 Haziran
15.00 Mizahi Kısa Film Gösterisi
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
“l’homme Sans Tete”
Yönetmen: Juan SOLANAS
 
Saydam Gösterisi
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
“Yalnız Fotoğraflar”
Fahrinur KOÇ
 
16.00 Söyleşi/İmza Günü
 Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği
 “Trabzon’un Tarihi Romanı – Islak Ayak İzleri”
Esma Ala TÜRKMEN
Konuşmacılar: Zekeriya SAKA, Sebahattin KÖROĞLU 
 
18.00 Kısa Film Gösterisi
 “Dayım”
Yönetmen: Tayfun PİRSELİMOĞLU
 
20.00 Tiyatro
Umut Tiyatrosu
“Çıkmaz Sokak”
Oyuncular: Cengiz AYDOĞDU, Fulya AKFİDAN, Gizem GÖRNAZ
Yöneten: Hasan KAVZOĞLU
 
03 Haziran
15.00 Saydam Gösterisi
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
“Uzun İnce-2”
Hasan Fahri GÜMÜŞTEKİN
 
Mizahi Kısa Film Gösterisi
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
“The Old Man And The Sea”
Yönetmen: Alexander PETROV
“Rıfkı Düşerken”
Yönetmen: Ceylan ÜNAL
“For The Bids”
Yönetmen: Ralph Eggleston
  
16.00 Söyleşi / Sunum 
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi
“Evliya Çelebi”
Araştırmacı-Yazar Hüseyin ALBAYRAK
Sunan: Mehmet KÖSE
 
18.00 Anma
 Doğumunun 100. Yılında Bedri Rahmi Eyüboğlu
Konuşmacılar: Şükran ÜST, Mehmet KARTAL
Sunan: Zekeriya SAKA 
 
Belgesel Gösterimi
Doğumunun 100. Yılında Bedri Rahmi Eyüboğlu
 “Gözleri Anadolu’yu Gören Adam”
 Yönetmen: Erdal EKSERT
 
20.00 Konser
Trabzon Filarmoni Orkestrası
Flüt: Yalçın YILDIZ
1.Keman: Selda YANKIN (Maestro), Selin NEBİOĞLU, Uğur HAYAL, Sena Tuğçe GÜLTEKİN
2.Keman: Onur ÖZTÜRKOĞLU, İrem GÜLTEKİN, Melay ERYALÇIN, Ezgi Esra İĞREK
Viyola: Bilge SUNGUR, Ecem YILMAZ
Viyolonsel: Celal SARIKURT, Hüseyin Emre GÜÇLÜ
Şef: Osman ÖKSÜZ
 
04 Haziran
14.00 Resim-Ebru Atölye Çalışması (Bahçe)
Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği
 
14.00 Söyleşi
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
“İzleyiciler Gözüyle Fotoğrafı Anlama ve Değerlendirme”
Mustafa Reşat SÜMERKAN
 
15.00 Müzik Dinletisi
Anadolu Güzel Sanatlar ve Spor Lisesi Müzik Grubu
 
16.00 Ney’le Şiir Dinletisi
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi
Şairler: İbrahim SAĞLAM, Haydar ÇORUHLU, Yahya DEMELİ, Enver TİRYAKİ, Halit MACİT, Melike CİCERALİ, Osman Gökhan BALİ, Mustafa MAZLUM, Necip SARAÇOĞLU, Kamuran TUNA, İlhan SAĞLAM, Necmi KOÇ
Sunanlar: Mehmet KÖSE, Ayşegül KÖSA, Kadir BEKAR, Gökhan SARI
Ney: Murat DİLAVEROĞLU
 
18.00 Söyleşi
Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği
“Şiir sinema ilişkisi-Kalpzaman Yeşilçam”
Hüseyin ALEMDAR
Sunan: Mehmet KUVVET
 
20.00 Tiyatro
Ahşap Çerçeve Kukla Tiyatrosu/İstanbul
“Hamlet”
Oyuncular: Çağrı YILMAZ, Ergin KARATABAN, Emre TANDOĞAN
Işık Uygulama: Fatma İNAN, Ses Uygulama: Elif ARMAN
         
05 Haziran
14.00 İmza Günü
Serander Yayınları
“Şiir Yolculuğu”
Ayşe KESKİN
 
15.00 Mizahi Kısa Film Gösterisi 
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
“Spin”
Yönetmen: Joe SEKIYA
“Doodle Bug”
Yönetmen: Christopher NOLAN
“Geris Game”
Yönetmen: Jan PINKAVA
 
Saydam Gösterisi
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
“Yolcunun Yolculuğu”
Nermin KARSAN
 
16.00 Panel
Trabzon Gazeteciler Cemiyeti
“Yerel Basında Sanatın Yeri”
Konuşmacılar: Ahmet Şefik MOLLAMEHMETOĞLU, Turgay BEŞYILDIZ  
Yöneten: Yakup KARBUZ
 
18.00 Şiir Dinletisi
Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği
Şairler: Neriman CALAP, Mehmet KUVVET, Zekeriya SAKA, Ömer TURAN, Garip AYATA
Sunan: Tarkan İSKENDER
 
20.00 Konser
Karadeniz Teknik Üniversitesi Devlet Konservatuarı
 
06 Haziran
15.00 Kısa Film Gösterisi
Trabzon Belediyesi, Trabzon Sanatevi
1. Kısa Film Öykü Yarışması üçüncüsü
“Hayallerin Köprüsü” 
Yazan-Yöneten: Günen KALFA  
 
16.00 Şiir Dinletisi
Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği
Yaşar Bedri ÖZDEMİR
 
18.00 Söyleşi / İmza Günü
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi
“Gizemli Yolculuk-Roman”
Duygu KARAHASANOĞLU 
“Silahların Gölgesinde-Tiyatro”
Fatma KARAHASANOĞLU 
“Arzuhal-Şiir”
Halit MACİT 
Sunan: Ayşegül KÖSA
 
20.00 Tiyatro
Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği
“Büyülü Gece”
Oyuncular: Adnan AKYÜZ, Zeki KAMBER, Şeyma İDMAN
Yöneten: Dilek GÜVEN
 
07 Haziran
15.00 Kısa Film Gösterisi
 Trabzon Belediyesi, Trabzon Sanatevi 
1. Kısa Film Öykü Yarışması İkincisi
“Dasvidanya-Hoşca Kal” 
Yazan-Yöneten: İsmet ERAYDIN  
 
16.00 Şiir Dinletisi
Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği
Şairler: Selahattin Yılmaz, Ahmet Yayla, Sebahattin Şentürk, Emel Baş, Malike Cicerali, Osman Gökhan Bali, Haydar Çoruhlu, Necmi Koç, Halit Macit, Baki Hiçyılmaz, Kamuran Tuna, Mustafa Mazlum
Viyolonsel: Tarkan İSKENDER
Hazırlayan ve Sunan: Mehmet KARTAL
       
18.00 Mizahi Söyleşi
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
“Yaşamın Vazgeçilmezi Şiddet”
Karikatürist Adnan TAÇ
Karikatürist Tamer KÜÇÜK
Gazeteci Yakup KARBUZ
Tiyatro Oyuncusu Hüseyin Sabri KURTULDU, Ali Kemal YILMAZ
 
 20.00 Konser
“Türk Sanat Müziği”
Solistler: Fadıl YOLOĞLU, Bengi YOLOĞLU
Keman: İdris YILMAZ, Ud: Bora DEĞERLİ, Klarnet: Emre MALKOÇ, Gitar: Ertuğrul SAĞLAMER, Klavye: İlker BAŞARAN, Ritim Sazlar: Cüneyt DENİZ, Ahmet AKÇAY
 
08 Haziran
15.00 Kısa Film Gösterisi
1. Kısa Film Öykü Yarışması Birincisi
“Hamal Kazım ve Deniz Kızı” 
Yazan-Yöneten: Suat ACAR  
 
16.00 Tiyatro
Çarşıbaşı Lisesi Tiyatro Grubu
“Komşu Köyün Delisi”
Yöneten: Abdulkadir ATALAY
 
18.30 Panel
 Trabzon Sanatevi Üye Dernekleri
 “Trabzon’da Sanat”
Konuşmacılar:
Adnan AKYÜZ (Trabzon Şehir Tiyatrosu Derneği Başkanı)
Adnan TAÇ (Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği Başkanı)
Hasan Fehmi HIZAL (Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Başkanı)
İbrahim SAĞLAM (Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şube Başkanı)
İsmail FANDAKLI (Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği Başkanı)
Kenan ATALAY (Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği Başkanı)
Mehmet KUVVET (Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği Başkanı)
Nermin KARSAN (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı)
Şükran ÜST (Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği Başkanı)
Fethi YILMAZ(Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği Başkan Yrd.)
Yöneten: Zekeriya SAKA
 
20.30 Konser
Minyatür Türk Müziği Topluluğu
Kanun: M. Semih BAYLAN, Ud: Gökhan MACİT 
Solist: Funda ATEŞ
 
09 Haziran
15.00 Saydam Gösterisi
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
“Uzun İnce İstanbul”
M.Tolga TOMAÇ
 
Mizahi Kısa Film Gösterisi
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
“Jabber Wocky
Yönetmen: Jan SVANKMAJER
        
16.00 Kısa Film Gösterimi
 “1991”
 Oynayan: Didem KARADENİZ
Yönetmen: M. Semih BAYLAN
 
17.00 Saydam Gösterisi
“Gizemli Diyar Hindistan”
İlkay TÜRK
 
18.00 Sunum/Söyleşi
“Muhacirlik Yıllarında Trabzon”
Araştırmacı-Yazar Veysel USTA
          
20.00 Konser
Trabzon Müzik ve Halkoyunları Gençlik Spor Kulübü Derneği
“Türk Halk Müziği Konseri”
 
10 Haziran
15.00 Mizahi Kısa Film Gösterisi 
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
“A Thousand Words”
Yönetmen: Ted Chung
“Lifted”
Yönetmen: Gary Rydstrom
“One Man Band”
Yönetmen: Andrew jimenez & Mark Andrews
 
Saydam Gösterisi
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
“Kentin Odaları”
Türkün Sümerkan
 
16.00 Kısa Film Gösterimi
 “Sevgili Günlük”
Oynayanlar: Deniz EREK, Emel AKAN
Yönetmen M. Semih BAYLAN
 
17.00 Gitarla Şiir Dinletisi
“Seçme Şiirler”
Hazırlayan ve Sunan: Kadir BEKAR
 
18.00 Söyleşi / Sunum
 Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği
 “Karikatür Deyince” 
Karikatürist Hikmet AKSOY 
 
20.00 Konser
Trabzon Liselerinden Yetişenler Kültür ve Dayanışma Derneği
“Türk Sanat Müziği Konseri Solistler Geçidi”
 
14-15 Haziran
Trabzon Milli Eğitim Müdürlüğünün düzenlediği ve ilköğretim okulu öğretmenlerinin öğrencilere yönelik olarak projeler hazırladığı “Trabzon Yenilikçi Fikirler Yarışması” değerlendirmeleri ve sergisi “Salon Garaj”da yapıldı.
 
 
TEMMUZ 2011(EYOF ETKİNLİKLERİ)
 
17 Temmuz 
HÜSEYİN KAZAZ KÜLTÜR MERKEZİ 
Trabzon Şehir Tiyatrosu
“Büyülü Gece” saat 20.00 
 
22-31 Temmuz 
TRABZON SANATEVİ BAHÇESİ
Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği 
Karikatür Sanatçısı Raşit YAKALI “Olimpiyat Karikatürleri” Sergisi; Adnan TAÇ, Cumhur GAZİOĞLU, Muammer KOTBAŞ, Tamer KÜÇÜK, Hakan SÜMER, Bülent SÜMER karma karikatür sergisi; Ressam Yüksel KERİMOĞLU, Karikatürcü F. Uygar KIRMIZIKAN portre resim ve karikatür canlı performansı.
 
22-31Temmuz 
TRABZON DÜNYA TİCARET MERKEZİ
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği 
Karma fotoğraf sergisi, 
Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği 
Karma resim sergisi ve heykel sergisi
Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği 
Karma resim Sergisi
 
22 Temmuz 
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi 
İbrahim SAĞLAM, İlhan SAĞLAM imza günü
 
23 Temmuz 
Karadeniz Yazarlar Birliği 
Esma Ala TÜRKMEN imza günü 
 
25 Temmuz 
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi 
Fatma KARAHASANOĞLU, Duygu KARAHASANOĞLU imza günü
 
26 Temmuz 
Karadeniz Yazarlar Birliği 
Mehmet KARTAL, Sebahattin ŞENTÜRK imza günü
 
27 Temmuz 
Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği 
Mehmet KUVVET, Zekeriya SAKA, Garip AYATA İmza Günü; Femin-Art Kadın Sanatçılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve Ebru Sanatçısı Songül KARTAL ebru atölyesi 
 
28 Temmuz 
Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi 
Yahya DEMELİ, Haydar ÇORUHLU imza günü
 
29 Temmuz  
Karadeniz Yazarlar Birliği 
Halit MACİT, Osman Gökhan BALİ, Selahittin YILMAZ, Necmi KOÇ imza günü; Mehmet KARTAL Türk şiirinden seçmeler şiir dinletisi 
 
30 Temmuz 
Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği 
Neriman CALAP, Ömer TURAN imza günü; Neriman CALAP, Zekeriya SAKA, Mehmet KUVVET, Ömer TURAN, Samet YEŞİLARAS şiir dinletisi
 
 
EYLÜL 2011
 
03 EYLÜL
Kıyı Dergisi 50. Yıl etkinlikleri 
Kıyı Dergisi kapakları sergisi ve Bedri Rahmi Eyüboğlu Belgesel gösterimi
Trabzon Sanatevi salonu  saat 13.00 - 15.00
 
05 EYLÜL
Resim ve Ebru Sergisi
"Trabzon'a Merhaba"
Bedriye Murathanoğlu
Prof. Dr. Osman Murathanoğlu
Trabzon Sanatevi sergi salonu açılış/kokteyl 17.30
Sergi süresi 05-10 Eylül 2011
 
 
EKİM 2011
 
15 EKİM
-Mizah Sanatı Derneği'nin kuruluş kokteyli
 Saat:13.00
 
-Mizah Sanatı Derneği üyesi karikatürist Tamer Küçük'ün "Gugulumdakiler" isimli fıkra kitabı imza günü
 Saat: 14.00
 
19 EKİM
Film Gösterimi
Saat: 19.00
VOZVRASHCHENIE (DÖNÜŞ)
Yönetmen: Andrei Zvyagintsev
 
21 EKİM
Dijital Fotoğraf  Gösterisi
Saat: 19.00
Salih HAYAL
Fukara., Dağcı., Bu gezegenden bir insan evladı.
 
23 EKİM
Film Gösterimi
Saat: 16.00
TALAYE SORKH (KANLI ALTIN)
Senaryo: Abbas Kiarostami
 
26 EKİM
Film Gösterimi
Saat: 16.00
GİZLİ YÜZ
Yönetmen: Ömer Kavur
 
 
KASIM 2011
 
12 KASIM
Tanıtım-Söyleşi
TRABZON KİTAPLARIYLA BULUŞUYOR
Trabzon’a dair bastırılan kitaplar. Serander Yayınları organizasyonu.
Salon Garaj Saat: 15.00- 18.00
 
20 KASIM
Söyleşi-Sergi
GEMİ MAKETİ TUTKUNLARIYLA BULUŞMA
Engin Kartaloğlu
Seminer Salonu Saat: 13.00
 
 
KASIM AYI "ÇATIDA BULUŞUYORUZ" ETKİNLİKLERİ
 
19 KASIM
Film Gösterimi
Seminer Salonu Saat:15:00
İÇİMDEKİ YANGIN
Yönetmen: Denis Villeneuve
 
23 KASIM
Film Gösterimi
Seminer Salonu Saat:18.00
PİNA
Yönetmen: Wim Wenders 
 
25 KASIM
Söyleşi
Salon Garaj Saat: 17:00 
Bursa’nın Nazım’ı
Yazar:Güney ÖZKILINÇ 
 
26 KASIM
Söyleşi
Salon Garaj Saat: 14.00
Kısa Öyküler/ Fotoğraf ve Edebiyat İlşkisi
Yazar: Pelin YILMAZ 
 
 
ARALIK 2011
 
7 Aralık (Sanatevi Çatıda Buluşuyoruz Grubu) 
 
Film Gösterimi
Saat:18.30
“Camera Buff”
Yönetmen: Krzysztof Kieslowski
 
09 Aralık
KARİKATÜR SERGİSİ
Açılış/Kokteyl Saat: 18.00
"Polonya'lı Karikatüristlerin Gözüyle AB"
Mizah Sanatı Derneği ve Trabzon AB Bilgi Merkezi organizasyonu
Sergi süresi : 09-14 Aralık 2011
Sanatevi Salon Garaj
 
 
10 Aralık (Sanatevi Çatıda Buluşuyoruz Grubu)
İmza Günü 
Saat:14.00 
Şair Özer Ciravoğlu 
“Üzünç Evi”
 
 
14 Aralık (Sanatevi Çatıda Buluşuyoruz Grubu)
Film Gösterimi (Belgesel)
Saat:18.30
“Baraka” 
Yönetmen: Ron Fricke 1992 / ABD /96’
 
Saydam Gösterimi (Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği)
Saat:18.00
"Vizyon Turu"
Erdoğan YAYLA
 
 
17 Aralık (Sanatevi Çatıda Buluşuyoruz Grubu) 
Saat:17.00 
 
Söyleşi 
Ressam-Heykeltıraş Hasan Fehmi HIZAL 
“Trabzon ve Sanat”
 
 
21 Aralık (Sanatevi Çatıda Buluşuyoruz Grubu)
Saat:18.30
 
Film Gösterimi 
“İdi i Smotri” (Gel ve Gör)
Yönetmen: Elem Klimov 
 
 
23 Aralık
FOTOĞRAF SERGİSİ
Açılış Saat:18.00
Geleneksel Fotoğraf Sergisi "Kimlik"
Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği
Sergi Süresi :23-31 Aralık 2011
Sanatevi Salon Garaj
 
 
24 Aralık 
Film Gösterimi-Anma
Saat: 14.00
Türkiye Gençlik Birliği
"Kubilay"
Yönetmen: Mehmet Akıncı
Sanatevi Seminer Salonu
 
Söyleşi (Sanatevi Çatıda Buluşuyoruz Grubu)
Saat:17.00 
Orhan BAYRAK 
“Dijital Sanatlar-Sinema Efektleri”
 
 
26-27 Aralık 6.İŞÇİ FİLMLERİ FESTİVALİ
 
26 Aralık (1. Gün)
18.00 Açılış
Konuşmalar
Slayt gösterimi 
Müzik dinletisi
Skeç
 
18.45-19.00 Kısa Film Gösterimi
"Kanımızı Veririz, Suyumuzu Vermeyiz" 
 
19.15-21.00 Film Gösterimi
"Çoğunluk Film"
 
 
27 Aralık (2. Gün)
17.00-17.40 Belgesel Gösterimi
"Suyun Altındakiler"
 
17.50-18.30 Belgesel Gösterimi
"Çernobilin Kalbi"
 
18.40-20.25 Film Gösterimi
"İran Kedileri"
 
20.35-21.20 Belgesel Film Gösterimi
"Kadın İş Türküleri"
 
21.25-22.10 Belgesel Film Gösterimi
"Teoman Öztürk"
 
 
28 Aralık 
Tiyatro
HATAY/MESREH EL EMEH TİYATROSU 
SEFANIN SEFALETİ 
Oyuncu:Hasan Özgün
Saat: 20.00
Öğrenci Gençlik Sendikası
Santevi Salon Garaj
 
Film Gösterimi (Sanatevi Çatıda Buluşuyoruz Grubu)
Saat:18.30 
“Yes”
Yönetmen: Sally Potter
Sanatevi Seminer Salonu
Toplam Yorum: 0 - Yorum Yaz
/ 1
Adres
: Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 TRABZON
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta