TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
NİSAN 2017 | VALİMİZİN EŞİ TRABZON SANATEVİ'Nİ ZİYARET ETTİ...
SANATÇI RUHUNU SANATLA İLGİLENEN ANLAR...

 

 

Sayın Valimiz Yücel Yavuz'un eşleri Şengül Yavuz hanımefendi, Ortahisar Kaymakamımızın eşi, İşkur İl Müdürümüzün eşi ve danışmanları ile birlikte gönüllü sanat elcileri olarak Trabzon Sanatevi'ni ziyaret ettiler. Öncelikle Trabzon Sanatevi çatısı altında atölye çalışmalarını sürdüren Rus sanatçı Lilliya Gorbatsevich'in keçe el sanatı ve mozaik sanatı üzerine eğitim verdiği atölyeyi ziyaret ettiler.


 

Atölyede keçe sanatı ile ilgili yapılan üretimleri inceledi. Hanımefendinin günün konseptine uygun giysi ile yaptığı ziyaret gözlerden kaçmadı. Samimiyeti, ilgisi, doğallığı ile atölye eğitmeni ve eğitim alan bayanlarla hoş bir ortam oluşturdu. Onlarla sohbet etti. keçe sanatının üretim aşamaları ile ilgili bilgi aldı ve bizzat eldiven giyerek üretim aşamasına katkı sağladı. Atölye eğitmeni Lilliya Gorbatsevich tarafından kendisine keçe yapımı bir yastık hediye edildi. Bu ziyaret sırasında Mizah Sanatı Derneği Başkan Yardımcısı, karikatürist Tamer Küçük tarafından çizilen, valimiz Yücel Yavuz'a ait sürpriz karikatür hanımefendiye verildi. Mozaik sanatı ile ilgili çalışmaları da çok beğenerek uzun bir süre inceledi.


 

Hanımefendi resim yapan ve sanatın içerisinde olan bir insan. Bu yönü ile her metrekaresinde sanat solunan sanatevi atölyelerini dolaşırken her sanatsal ürüne hak ettiği zamanı fazlasıyla ayırması bizleri mutlu etti. Bu yönünü bildiğimiz için kendisine resim atölyemizi gezdirdik. Eğitimci Canan Esercan hocamızın atölyesinde resim çalışmalarını inceledi. Kendisiyle ve bizlerle uzun uzun sohbet etti. İnçelemeler sonrasında Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç ve Yürütme Kurulu üyesi Kenan Atala'dan sanatevi hakkında bilgi aldı.


 

 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta