TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EKİM 2017 | 9. ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ PROGRAMI
ÜNLÜ İSİMLERLE TRABZON RENKLENECEK...

 

 

Trabzon Sanatevi, 9. Uluslararası Sanat Günlerini 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında yurt içinden ve Gürcistan, Rusya ve İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla yapacak. Bu yıl ana sponsorluğunu TÜREN İNŞAAT’ın üstlendiği, Kültür ve Turizm Bakanlığı, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası, Gülbaba Music’in desteklediği 9. Uluslararası Sanat Günlerine; Yusuf Rizeli Reklamcılık, Gündönümü Tour ve Özel Trabzon Ata Eğitim Kurumları da sponsor oldular. Ayrıca; KTÜ. Devlet Konservatuvarı teknik ve lojistik destek sağlayarak önemli bir görev üstleniyor.

 

 

 

 

 

9. Uluslararası Sanat Günleri 4 gün olarak planlandı. Gürcistan, Rusya ve İran’dan sanatçıların katılımıyla geniş bir etkinlik programı hazırlandı. Sanat günlerine katılacak ünlü isimler arasında sinema ve tiyatro dünyasından yönetmen Onur Ünlü, yönetmen Erhan Tuncer, oyuncu Bennu Yıldırımlar, oyuncu Gün Koper gibi isimler hayranlarıyla birlikte olacaklar. İran İslam Cumhuriyeti Radyo Televizyon Üniversitesi Rektörü, Belgesel yönetmeni ve yazar Shahab Esfendiyari iran sineması üzerine bir söyleşi yapacak. Yönetmenliğini Erhan Tuncer’in yaptığı “Ağustos Böcekleri ve Karıncalar” filminin gösterimi, İran Tebriz Ayna Tiyatrosu’nun “Setterhan” oyunu sahnelenecek. Yazar Buket Uzuner, Yazar-Şair Cezmi Ersöz, Şair-Oyuncu Taner Cindoruk söyleşi ve imza günlerinde okurlarıyla buluşacaklar. Müzik dünyasının renkli isimleri; Gürcistan’dan Batum Devlet Sanat Üniversitesi Müzik Fakültesi Opera Grubu ve Elesa Halk Müziği Topluluğu, ünlü müzik grubu BabaZula, müzik severlere unutulmaz gösteri ve konser sunacaklar. Fotoğraf sanatının iki önemli ismi Güler Ertan ve Leyla Emektar “Fotoğrafımızda 1960’tan Günümüze” sergisini Trabzon’da açacaklar. Açılışta, Trabzon Sanatevi Godesbana Atölyesi’nin hazırladığı Keçe El Sanatları defilesi bir ilk olacak.  Konserlerle ilgili olarak; Trabzon Sanatevi, Ra Kitabevi, Ant Kırtasiye, Kalender Lokanta-Kafe, Son Haber Matbaacılık, Taka Tur, Sinek Cafe, Dohmans Cafe ile irtibat kurulabilecek. 

 

 

 

Ayrıca programda; Sanatevi derneklerinin yanı sıra Trabzon’da çalışmalarını sürdüren sanatçılarımızın programları da yer almaktadır. Trabzon Sanatevi; Uluslararası düzeye taşıdığı sanat günleriyle Trabzon’a yeni bir soluk getirirken, kentin uluslararası düzeyde tanıtımına, kent insanının farklı kültür ve sanat insanlarıyla buluşmasına katkı sağlamaktadır. Siz, siz olun 19-22 Ekim 2017 tarihleri arasında Trabzon’dan ayrılmayın. Ayrıntılı Program içeriğini sitemizin "Aylık/Yıllık Program" bölümünde de bulabilirsiniz.


 

 

 

 

 

 

 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta