TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
EKİM 2018 | 10 NCU ULUSLARARASI SANAT GÜNLERİ BAŞLIYOR...

 

 

SANATIN RENKLERİ, SANAT GÜNLERİ...


Trabzon Sanatevi 10. Uluslar arası Sanat Günleri 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak.


Trabzon Sanatevi, 10. Uluslararası Sanat Günlerini 17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yurt içinden ve Afganistan, Gürcistan, Rusya ve İran’dan birçok ünlü sanatçının katılımıyla yapıyor. Bu yıl Trabzon Valiliği, Trabzon Büyükşehir Belediyesi, Ortahisar Belediyesi, Karadeniz Teknik Üniversitesi, Trabzon Ticaret ve Sanayi Odası’nın desteklediği 10. Uluslararası Sanat Günlerine; Yusuf Rizeli Reklamcılık, Gündönümü Tour, Özel NET Eğitim Kurumları, Es Davet ve Organizasyon, Lara Sineması, Karfo Ajans Profesyonel Stüdyo, Şehir Işıkları Açıkhava Reklamcılık sponsor ve destek oldular. Ayrıca; Trabzon Üniversitesi Devlet Konservatuvarı konser ve gösteriler alanında teknik ve lojistik destek sağlayarak önemli bir görev üstleniyor.


 

 

 

 

Trabzon Sanatevi Başkanı Adnan Taç sanat günleriyle ilgili olarak, “Trabzon Sanatevi; Uluslararası düzeye taşıdığı sanat günleriyle Trabzon’a yeni bir soluk getirirken, kentin uluslararası düzeyde tanıtımına, kent insanının farklı kültür ve sanat insanlarıyla buluşmasına katkı sağlamaktadır. Şartların tüm zorluğuna rağmen, sınırlı imkanlarla en iyisini ve kalitelisini yapıyor, sabun köpüğü işlerle uğraşmıyoruz. Kentin tarihinde iz bırakmasını istediğimiz sanatsal bir etkinlik olsun istiyoruz. İnsanların Trabzon’a gelmeleri için bir sebepleri, bir yıl öncesinden ajandalarına not etmeleri gereken günler olsun istiyoruz. Bu anlamda uluslararası sanat günlerinin uzun soluklu ve kalıcı olması için çaba sarf ediyoruz. Sanatseverleri 17-21 Ekim 2018 tarihlerinde halka açık ve ücretsiz yapılacak etkinliklerimize bekliyoruz.” dedi.

 

 

 

 

 

 

17-21 Ekim 2018 tarihleri arasında yapılacak etkinliklerde defile, el sanatları standları, sergiler, dinleti, söyleşi, imza günleri, gösteri gibi birçok etkinliğin yanı sıra, tiyatro, sinema ve dizi oyuncularından “Akasya Durağı”, “Kiralık Aşk”, “Kocaman Ailem” gibi birçok dizide oynayan Levent Ülgen, “Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz” dizi oyuncusu Galip Erdal, “Sen Anlat Karadeniz” dizi oyuncusu Sinan Tuzcu, şair Sezai Sarıoğlu, yazar Müge İplikçi, ödüllü yönetmen Yeşim Ustaoğlu, piyano eşliğinde keman resitali verecek olan Ünlü keman sanatçısı Cihat Aşkın, piyano konseri verecek olan Rus piyanist Vsevolod Timofeev gibi önemli isimler Trabzon’da olacak.

 

 

 

 

Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta