TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
MART 2019 | ŞAİR ÖMER TURAN'IN BAŞARISI VE MUSTAFA REŞAT SÜMERKAN'IN FOTOĞRAF SERGİSİ

 

 

ÜYEMİZ MUSTAFA REŞAT SÜMERKAN'IN "İNŞAAT İŞLERİ" FOTOĞRAF SERGİSİ

 


Derneğimizin eski yönetim kurulu üyesi, üyemiz mimar-fotoğraf sanatçısı-yazar Mustafa Reşat SÜMERKAN "İnşaat İşleri" isimli fotoğraf sergisini açıyor. Trabzon Büyükşehir Belediyesi Hamamizade İhsan Bey Kültür Merkezi sergi salonunda 22 Mart 2019 tarihinde saat 17.30'da açılacak sergiye tüm sanatseverler davetlidir. Mustaf Reşat Sümerkan, fotoğraf sanatı yanı sıra, yazım alanında  da kitapları olan çok yönlü bir sanat insanıdır. Mizahi yazılar ve yerel kültürümüz üzerine kitapları bolan sanatçı aynı zamanda Mizah Sanatı Derneği ve Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği üyesidir.

 

 
..................................................................................................................................................................

 
ŞAİR ÖMER TURAN’A CEYHUN ATUF KANSU ŞİİR ÖDÜLÜTrabzon Sanatevi üye derneklerimizden olan Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneğimizin üyesi şair Ömer Turan, "Atların Günü" adlı kitabı ile bu yıl Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü'nü kazandı. Alper Akçam, Cengiz Bektaş, Adnan Binyazar, Ali Cengizkan, Bahar Gökler, Ahmet Özer ve Ferruh Tunç'tan oluşan Ceyhun Atuf Kansu Şiir Ödülü Seçici Kurulu, bu yıl aday olan 56 yapıt üzerinde yaptığı değerlendirme sonucu, ödülün Ömer Turan'ın "Atların Günü" adlı kitabına verilmesini oy çokluğu ile kararlaştırdı. Ömer Turan ödülünü, 28 Mart günü Ankara'da, Çankaya Belediyesi Çağdaş Sanatlar Merkezi'nde Ceyhun Atuf Kansu'nun 100’üncü doğum yılı nedeniyle resim sergisi, beste yarışması konseri, belgesel gösterimi ile birlikte düzenlenecek kapsamlı törende alacak.

 


 

 ÖMER TURAN KİMDİR

Ömer Turan, 1971'de Trabzon'da doğdu. İlk şiiri 2006'da Hayal dergisinde yayımlandı. Yazı, şiir ve söyleşileri; aralarında Kıyı, Ada, Deliler Teknesi, Kurşun Kalem, Evrensel Kültür, Patika, Sincan İstasyonu, Patika olmak üzere çok sayıda yazın dergisinde yer aldı. Belçika'da çıkan Akrostiş dergisinin Türkçe bölümü ve Yitik Ülke Yayınları'nda editör olarak çalışan Ömer Turan'ın; Üryan ve İsyan, Kedi Güzü, Dünyanın İlk Sabahı adlı şiir kitapları yayımlandı. Ömer turan Trabzon Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği üyesidir. Turan, Dünyanın İlk Sabahı adlı yapıtıyla 2016'da Dil Derneği Ömer Asım Aksoy Şiir Ödülü'nü almıştı.Etiketler:
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta