TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Kasım 2012
SOSYAL BİLİMLER LİSESİ SANATEVİNDE
Trabzon Sosyal Bilimler Lisesi 10 sınıf öğrencileri farklı sanat dallarında bilgi almak ve sanatın uygulayıcısı olan sanatçılarla birebir konuşabilmek için okul idaresinin belirlediği bir program dahilinde Trabzon Sanatevine gelerek sanatçılarla buluşuyorlar.
Eğitimci-yazar-Şair Zekeriya Saka Söyleşide...
Fotoğraf Sanatçısı Nermin Karsan Söyleşide...
İlk buluşmanın Karadeniz Plastik Sanatlar Derneği Başkanı ressam-heykeltraş Hasan Fehmi Hızal ile gerçekleşmesinin ardından Mizah Sanatı Derneği Başkanı karikatürist Adnan Taç, Trabzon Fotoğraf Sanatı Derneği Başkanı Nermin Karsan ve Çağdaş Yazarlar ve Sanatçılar Derneği adına eğitmci-şair Zekeriya Saka ile birlikte oldular.
Ressam-Heykeltraş Hasan Fehmi Hızal Söyleşide...
Karikatür Sanatçısı Adnan Taç Söyleşide...
Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileriyle sanatçıların buluşmasında resim-heykel, genel anlamıyla mizah-karikatür, fotoğraf, edebiyat alanında öykü-şiir kardeşliği konuları üzerine söyleşiler yapıldı. Farklı sınıfların, farklı sanat dalı temsilcileriyle buluşmalarında her sanatçı, kendi alanıyla ilgili olarak gelişim süreci, sanatın incelikleri, tekniği, felsefesi üzerine bilgi aktarımında bulundu
Görsel sunumlarla desteklenen söyleşilerde, öğrenciler ilgi duydukları sanat dalında sanatçılara sorular yöneltmek suretiyle daha detaylı bilgi alma şansını da yakalamış oldular.
YAZAR MURAT BAŞMAN SANATEVİNDE
Heyamola Yayınlarında çıkan "241. Kısa Dönem Bakaya" isimli askerlik anılarının mizahi bir dille anlatıldığı ve karikatürlerle desteklendiği kitabın imza gününe katılmak ve söyleşmek için 10 Kasım saat 14.00'da Trabzon Sanatevinde sanatseverlerle buluştu.


Kitabın karikatürlerini çizen Emirhan Perker'in de katıldığı söyleşi ve imza gününde, Trabzonda ilk yayıncı-kitapçı Kitabi Hamdi Efendi’nin torununun oğlu olarak Trabzon’daki ilk yayınevinin müze olması için çalışmalarını sürdürmekte olduğunu açıkladı.
Karadeniz Yazarlar Birliği Derneği'nin davetlisi olarak Trabzon'a gelen yazar Murat Başman ve kitabın karikatürlerini çizen Emirhan Perker Trabzon'daki dostlarının ve sevenlerinin katıldığı söyleşide hem kitabından hem de geçmişe yönelik anılarından söz etti.

ULUSLARARASI KADINA YÖNELİK ŞİDDETLE MÜCADELE GÜNÜNDE "KUTSANMIŞ ŞİDDET" PANELİ
25 Kasım Uluslararası Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü kapsamında bir dizi etkinlik gerçekleştiren Karadeniz Kadın Dayanışma Derneği Klinik-Psikolog Jülide Aral ve Yazar-Aktivist İlknur Üstün'ün konuşmacı olarak katıldığı "Kutsanmış Şiddet" isimli panel Sanatevi Salon Garaj'da yapıldı.
Etiketler: kutsanmış şiddet
GALATASARAY ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİ SANATEVİNDE
Galatasaray Üniversitesi İletişim Fakültesinden bir grup öğrenci, Bilişim Anabilim Dalı Araştırma Görevlisi Özgürol Öztürk ile birlikte Trabzon Sanatevi'ni ziyaret ettiler. Trabzon'u gezen ve inceleyen öğrencilerle Trabzon Sanatevin'de; Karikatürist Adnan Taç, Bülent Sümer ve Tiyatro oyuncusu Ali Kemal Yılmaz ile Trabzon'un kültür-sanat geçmişini ve bu gününü konuştular.
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta