TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Kasım 2013
TÜRK EDEBİYATININ ÖNEMLİ İSMİ YAZAR PEYAMİ SAFA'NIN HAYATI VE ESERLERİ...

Türk edebiyatının önemli isimlerinden olan Yazar Peyami Safa, üye derneklerimizden Türkiye Yazarlar Birliği Trabzon Şubesi'nin düzenlediği, Yazar Necip SARAÇOĞLU'nun sunduğu söyleşi 06 Kasım 2013 tarihinde saat 18.00'da Salon Çatıda yapıldı.

SANATEVİNİN 25'LİK MÜDAVİMLERİ...

Gazeteci-Yazaar Refik Karaağaçlı ve Gazeteci-Karikatürist-Yazar Hikmet Aksoy... Her ikisi de Trabzon'a sevdalı. Bu sevda uğruna yıllar yılı Trabzon'dan kopmamış, yapabileceklerinin en iyisini yine bu kent için tüketmek uğruna çok takvimler eskitmişler. Trabzon'un bu iki 25'lik delikanlısı fırsat buldukça sanatevi bahçesinde buluşur, yaşanmışlıkların verdiği birikimle geçmişi yad, günümüzle mukayese eder, zaman zaman öfkeleri, zaman zaman neşeleri yükselir... Onlar sanatevinin ve sanatevi bahçesinin özelleri. Başka özelleri de var elbet. Fırsat buldukça onları da bu sanal alemde sizlerle buluşturmaya çalışacağız...

Hikmet Aksoy - Refik Karaağaçlı sohbetinden kısa video- 1


Hikmet Aksoy - Refik Karaağaçlı sohbetinden kısa videol -2

HUZURUNDA SAYGIYLA...

Bu gün 10 Kasım…
Bu günü anlatmaya ve anlamlandırmaya çalışmayın.
Güzel kelimeler bulmaya, çok güzel cümleler kurmaya uğraşmayın.
Çünkü değil Türkçemiz, tüm dünya dilleri bile bu günü anlatamadı ve anlamlandıramadı.
Neden mi?
“Bir ölüm ancak bu kadar ölümsüz olabilir.”


Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta