TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Kasım 2015 Dekoratif Resim Sergisi, İmza Günü, Ressam Yusuf Katipoğlu
TRABZON'U BİR ARAYA TOPLADI....

 

Gazeteci Şükrü Üçüncü'nün "Yalı Çetesi" isimli kitabının imza gününde Trabzon'un en etkin ve aktif brimlerinin temsilcileri Trabzon Sanatevin'de bir araya toplandı. Yerel ve ulusal basın mensupları, millet vekilleri, yerel yöneticiler ve sanatçıların büyük ilgi gösterdiği imza gününde katılımlarıyla ve satın aldıkları kitaplarla Şükrü üçüncü'ye büyük destek verdiler.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ÇEVHER ÖĞRETMEN MUTLU OLDU...

 

Emekli öğretmen Cevher Karslı, el emeği göz nuru eserlerinden oluşan dekoratif resimler sergisini 24 Kasım öğretmenler gününde Trabzon Sanatevin'de açtı. Sergisine resmi bir açılış yapmamasına rağmen özel olarak davet ettiği meslektaşlarının ve sevenlerinin katılımıyla gerçekleşen buluşmada kendisine her konuda destek olan Trabzon Sanatevi yönetimine ve serginin hazırlanmasını sağlayan sanatevi başkanı Adnan Taç, Fotoğraf Sanatı Derneği üyelerinden Mustafa Reşat Sümerkan ve Vedat Osmanoğlu'na birer teşekkür belgesi imzalayarak verdi.
TRABZON'LU ÜNLÜ RESSAM YUSUF KATİPOĞLU'NUN ZİYARETİ...

 

Uzun yıllar Trabzon'da sanat hayatını sürdürdükten sonra Trabzon'dan ayrılan ünlü ressam Yusuf Katipoğlu Trabzon Sanatevi'ni ziyaret ederek sanatevi başkanı Adnan Taç ve yönetim kurulu üyesi Hasan Fehmi Hızal ile görüştü. Resim çalışmalarının yanı sıra birçok yüzey düzenlemelerine ve logo tasarımlarına da imza atan Yusuf Katipoğlu Trabzon Sanatevi'nin çalışmalarını ilgiyle takip ettiğini ve bundan mutluluk duyduğunu söylüyor. Sanatevi yapılanmasını önemsediğini ve bu yapılanmanın ileride daha ciddi boyutta işlere el atabileceğinin sinyallerini verdiğini, kentin yerel yönetimlerinin sahip çıkması gerektiğinin altını çizdi.Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta