TRABZON SANATEVİ - Etkinlikler
ETKİNLİKLER
Ekim 2011
MİZAH SANATI DERNEĞİ DORTMUND’TA

Mizah Sanatı Derneği üyesi karikatüristlerden Muammer Kotbaş, Cumhur Gazioğlu, Adnan Taç, Tamer Küçük, Hakan Sümer, Bülent Sümer’in karikatürleri Almanya’nın Dortmund kentinde sergileniyor. Trabzon Sanatevi üye derneklerinden olan ve başkanlığını karikatürist Adnan Taç’ın yaptığı Mizah Sanatı Derneği önemli bir başarıya adını yazdırdı.

 Türk işgücü göçünün 50. Yılı nedeniyle Dortmund Belediyesinin 14 Ekim 20 Kasım tarihleri arasında gerçekleştireceği etkinlikler çerçevesinde Dortmund Belediyesinin davetlisi olarak bir karikatür sergisi açacaklar.

 


19 Ekim 20 Kasım tarihleri arasında Dortmund Türk Eğitim Merkezi salonunda açılacak olan sergi Karadeniz’e özgü, göç ve evrensel konulu 50x70 ebatlarında 50 karikatürden oluşmaktadır. Sergide Muammer Kotbaş, Cumhur Gazioğlu, Adnan Taç, Tamer Küçük, Hakan Sümer ve Bülent Sümer’in karikatürleri yer almaktadır.

Etiketler: dortmund,temeller
MİZAH SANATI DERNEĞİ TRABZON İLE BULUŞTU

Kısa adı “Mizahder” olan Mizah Sanatı Derneği’nin kuruluş kokteyli ve ilk etkinliği olan Tamer Küçük imza günü Trabzon Sanatevi’nde yapıldı.

 

 

Uzun yıllar Trabzon’un sanat hayatında aktif roller üstlenen, sanatın değişik dallarında mizah olgusunu kullanarak ürünler veren Trabzonlu sanatçıların bir araya gelerek kurdukları, kısa adı “Mizahder” olan Mizah Sanatı Derneği 15 Ekim tarihinde Trabzon Sanatevi’nde düzenlediği kuruluş kokteyli ile Trabzon’lu sanatçılar ve sanatseverlerle buluştu.

 

 

Farklı alanlarda faaliyet gösteren, ancak mizahın yan yana getirdiği sanatçılarla güç birliği yaparak ve aralarına genç yetenekleri de katarak daha özel ve güzel projeler ve etkinlikler gerçekleştirmek için yola çıktıklarını söyleyen Adnan Taç, başkanı olduğu Mizah Sanatı Derneği’nin yönetim kurulunda karikatürist Bülent Sümer, Hakan Sümer, Muammer Kotbaş, Karikatürist ve fıkra yazarı Tamer Küçük, mizahi öykü yazarı ve fotoğraf sanatçısı Mustafa Reşat Sümerkan, tiyatro oyuncusu Hüseyin Sabri Kurtuldu ve Ali Kemal Yılmaz bulunmaktadır.

 

 

Kuruluş kokteyli, derneğin ilk etkinliği ile birlikte gerçekleştirildi. Karikatürist Tamer Küçük, 20 yıla yakın bir süre içerisinde gerçek yaşamdan derlemiş olduğu fıkraları “Gugulumdakiler” adı altında bir kitapta topladı. Kuruluş kokteylinin yapıldığı gün, Tamer Küçük de sevenleri için kitabını imzaladı.

MİZAH SANATI DERNEĞİ SANATEVİNDE
Kısa adı “Mizahder” olan Mizah Sanatı Derneği Trabzon’da kuruldu. İlk etkinlik 15 Ekim saat 13.00’da Trabzon Sanatevinde.
Sanatın farklı kulvarlarında koşturan ancak ortak noktaları mizah olan sanatçılar; karikatür, mizahi yazı, fıkra, skeç, tiyatro gibi görsel, yazım ve sahne sanatlarında faaliyet gösteren sanat insanlarını tek bir çatı altında toplayarak kısa adı “Mizahder” olan Mizah Sanatı Derneği’ni kurdular. Dernek çatısı altında bir araya gelen sanatçılar Trabzon’un sanat hayatına uzun yıllar yaptıkları çalışmalarla önemli katkılar sağlayan isimlerden oluşmaktadır.
Karikatürist Adnan Taç, Bülent Sümer, Hakan Sümer, Muammer Kotbaş; Karikatürist ve fıkra yazarı Tamer Küçük, mizahi öykü yazarı ve fotoğraf sanatçısı Mustafa Reşat Sümerkan, tiyatro oyuncusu Hüseyin Sabri Kurtuldu, Ali Kemal Yılmaz’ın kurucu olduğu Mizah Sanatı Derneği, genç yetenekleri de bünyesine toplayarak Trabzon’da yeni bir süreci de başlatmış oldu.
15 Eylül 2011 tarihinde kuruluşunu tamamlayan Mizah Sanatı Derneği’nin kurucu başkanı Adnan Taç’ın yaptığı açıklamada “Uzun yıllar emek verdiğimiz Karikatürcüler Derneği Trabzon Temsilciliği, Mizah Sanatı Derneği ile birlikte yürüyerek varlığını sürdürmeye devam edecektir. Farklı alanlarda faaliyet gösteren, ancak mizahın yan yana getirdiği sanatçılarla güç birliği yaparak daha özel ve güzel projeleri ve etkinlikleri gerçekleştireceğiz. Derneğimizin kuruluş kokteyli ve ilk etkinliğimiz olan karikatürist Tamer Küçük’ün gerçek yaşamdan derlediği fıkralardan oluşan “Gugulumdakiler” isimli kitabının imza günü 15 Ekim Cumartesi saat 13.00’da Trabzon Sanatevi salonunda yapılacaktır. Tüm sanatçılar ve sanatseverler davetlidir.” dedi.
Çatıda Buluşuyoruz

Trabzon Sanatevi seminer salonunda gerçekleştirilecek "Çatıda Buluşuyoruz" etkinlikleri tüm sanatseverlere açık ve ücretsizdir.

 

Etiketler: çatı,etkinlik
Adres
: Restorasyon nedeniyle geçici idari ofis adresimiz: Kunduracılar Cd. veya Halkevi Cd. Neşe Sk. No:1/2 Ortahisar/TRABZON adresindeyiz (Cumhuriyet Mahallesi Özgür Caddesi No:18 Ortahisar /TRABZON)
Telefon
: +90 (0462) 600 6 444
Faks
: +90 (0462) 600 6 444
E-Posta